niedziela, 29 września 2024r.

Wyczekiwany awans Amazonki stał się faktem! (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew awansowała do Klasy A! Zralizowało się to, co jeszcze dwa tygodnie temu wydawało się niemożliwe.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu GKS Andrzejewo miał trzy punkty przewagi nad Amazonką. Drużynie z powiatu ostrowskiego, która dołączyła do OZPN Siedlce przed sezonem 2023-24, do awansu wystarczało jedno zwycięstwo w dwóch ostatnich meczach z Iskrą Zaręby Kościelne i LUKS Rzakta. GKS zamiast wygrać dwukrotnie zremisował, a te wyniki przy dwóch wygranych Amazonki sprawiły, że Klasa A po pięciu latach oczekiwań zawita do Wiśniewa.

Mecz z SEMPem był jednostronny. Podopieczni Michała Artycha zaaplikowali rywalom siedem bramek, a stracili tylko jedną. Do przerwy wiśniewianie nie grali wielkiego meczu, ale prowadzili 3:1. W przerwie w składzie Amazonki doszło do sześciu zmian. Roszady pozytywnie odbiły się na obrazie spotkania. SEMP praktycznie nie wychodził z własnej połowy, a gospodarze z kilkunastu sytuacji wykorzystali cztery. Dublet ustrzelił Kacper Bojanczuk. Amazonka wygrała 7:1.

« z 2 »

16.06.24, 11:00 – Wiśniew

Klasa B: Amazonka Wiśniew – MKL SEMP Siedlce 7:1 (3:1)

Bramki: Tomasz Borkowski 8, Patryk Ciulak 40 (k), Sebastian Krasuski 44, Hubert Gorzkowski 49, Kacper Bojanczuk 61, 87, Maciej Woźniak 76 – Sergiusz Wojczuk 45+1

Amazonka: 12. Patryk Izdebski (83, 23. Kacper Jastrzębski) – 15. Patryk Banasiewicz (46, 9. Mateusz Kacprzak), 63. Łukasz Suchożebrski, 16. Dominik Pszkit (46, 6. Kamil Woźniak) – 98. Patryk Ciulak, 10. Mateusz Cabaj (46, 19. Hubert Gorzkowski), 8. Kacper Bojanczuk, 7. Rafał Pieńkowski (46, 5. Hubert Borkowski), 24. Aleksander Kacprzak (46, 26. Grzegorz Gaj) – 14. Tomasz Borkowski (46, 21. Maciej Woźniak), 11. Sebastian Krasuski

SEMP: 1. Oliwier Cegiełka – 4. Dominik Sokołowski, 18. Łukasz Wojtkowski, 16. Piotr Osiak, 7. Radosław Władziński – 9. Bartosz Wojtkowski, 26. Radosław Polak (46, 23. Krzysztof Cabaj), 8. Michał Gurbiel, 15. Wojciech Karabin, 10. Sergiusz Wojczuk – 17. Mikołaj Sienkiewicz (46, 3. Jakub Iwański)

Żółte kartki: Grzegorz Gaj 57 – nieznany 57, Krzysztof Cabaj 57

Sędzia: Tomasz Jastrzębski (Siedlce)