piątek, 20 września 2024r.

Orzeł nagrodzony za walkę do końca (multimedia)

W rozegranym awansem meczu 2 kolejki siedleckiej okręgówki Wektra Zbuczyn zremisowała 1:1 z Orłem Unin.

Pierwsza połowa nie pozostanie na długo w pamięci kibiców zgromadzonych na meczu. Obie drużyny stworzyły po jednej sytuacji, po których delikatnie zapachniało bramkami. W 12 minucie Jakub Grodzicki oddał niecelny strzał z 20 metrów. W 32 minucie w polu karnym gospodarzy do uderzenia złożył się Hubert Osiak, ale przestrzelił. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron Wektra podkręciła tempo, które przed przerwą było wyjątkowo letnie. W 49 minucie Jakub Bobryk dograł do Pawła Klewka, który uderzył nad bramką z około 20 metrów. W odpowiedzi znakomitą okazję po rzucie rożnym miał Osiak, ale przestrzelił. W 61 minucie Jakub Kielak poradził sobie ze strzałem Michała Wereszczyńskiego zza pola karnego. Kilka chwil później Bartosz Karczmarek zanotował przechwyt i podał do Jakuba Bobryka. Król strzelców poprzedniego sezonu uderzył jednak obok bramki. W następnej akcji Jakub Bobryk znowu był bliski zaskoczenia rywali, ale jego strzały zostały zablokowane. W 74 minucie wszystko wreszcie zagrało. Jakub Bobryk oddał celny strzał z głowy po centrze Wereszczyńskiego. Ostatnie słowo należało jednak do Orła. W trzeciej minucie doliczonej do regulaminowych 90 Filip Winek wkręcił bezpośrednio z rzutu rożnego.

18 sierpnia o 17:00 Wektra zagra w okręgowym Pucharze Polski z Zorzą Sterdyń. To będzie mecz wyjazdowy.