piątek, 20 września 2024r.

Lepsze rezerwy z Radomia (fotogaleria)

Lepsze rezerwy z Radomia

W swoim pierwszym domowym meczu w nowym sezonie Pogoń II uległa rezerwom Radomiaka Radom 1:3.

Od początku spotkania więcej przy piłce utrzymywał się zespół rezerw ekstraklasowca. W 4 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Jakub Snopczyński z dobrej pozycji uderzył nad bramką. Osiem minut później przyjezdni wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie trafiło do Dominika Banacha, który wykorzystał okazję i pokonał Krzysztofa Popiołka. Następnie sprzed pola karnego uderzał Szymon Ziółek, a futbolówka nieznacznie minęła światło bramki. W 23 minucie sprzed pola karnego strzelał Banach, lecz dobrą interwencję zaliczył siedlecki bramkarz. Sześć minut później Krystian Gryglak uderzył po kontrze na bramkę rywala. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. Po przerwie na uzupełnienie płynów groźnie główkował Banach. Kolejny strzał oddali goście za sprawą celnego uderzenia Dawida Konopki. Do przerwy Radomiak kontrolował przebieg meczu.

Po obiecującym początku drugiej części gry, 52 minuta spotkania przyniosła wyrównanie Pogoni. Dawid Jastrzębski po indywidualnej akcji i uderzeniu przy bliższym słupku umieścił piłkę w siatce. Szybko mógł odpowiedzieć Snopczyński, lecz z dobrej pozycji spudłował. Dobrą okazję miał również Józef Kolasa, ale na posterunku był Popiołek. Po godzinie gry znakomitą szanse zmarnował Jastrzębski, którego strzał został zablokowany. W 71 minucie Gryglak potężnie uderzył z ostrego kąta, ale nie trafił w światło bramki. W 76 minucie Radomiak ponownie objął prowadzenie. Dariusz Pawłowski posłał piłkę wzdłuż bramki, a akcję skutecznie zamknął Snopczyński. Pięć minut potem znowu Pawłowski dograł futbolówkę do stojącego przed pustą bramką Nicolasa Dohojdy, a ten dopełnił formalności. Pogoniści kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Tomasz Borkowski.

Kolejny mecz Pogoń II rozegra w sobotę 24 sierpnia o 12:00 w Żyrardowie z Żyrardowianką.

« z 2 »

17.08.24, 14:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

V liga: Pogoń II Siedlce – Radomiak II Radom 1:3 (0:1)

Bramki: Dawid Jastrzębski 52 – Dominik Banach 12, Jakub Snopczyński 76, Nicolas Dohojda 81

Pogoń II: 97. Krzysztof Popiołek – 18. Krystian Gryglak (86, 17. Filip Grochala), 2. Kuba Prachnio, 4. Adam Lewkowski, 3. Tomasz Borkowski, 14. Piotr Krasnodębski (46, 20. Dawid Dobrzański) – 5. Dominik Leszczuk (42, 6. Kamil Dmowski), 9. Kacper Bogusiewicz, 15. Bartosz Borkowski (86, 16. Patryk Klimek) – 10. Dawid Jastrzębski (82, 7. Szymon Wołek), 11. Oliwier Myszkowski

Radomiak II: 1. Cezary Wołowiec – 33. Oskar Markiewicz, 5. Szymon Kilianek, 19. Miłosz Żurawski, 3. Dariusz Pawłowski (89, 27. Bartosz Siczek) – 80. Dominik Banach (77, 70. Cyprian Oleszkiewicz), 92. Dawid Konopka (52, 18. Józef Kolasa), 37. Mikołaj Molendowski, 10. Seweryn Ziółek, 13. Jakub Snopczyński – 53. Nicolas Dohojda

Żółte kartki: Tomasz Borkowski 72, 86

Czerwona kartka: Tomasz Borkowski 86 (Pogoń II, za drugą żółtą)

Sędzia: Robert Koc (Warszawa)