piątek, 20 września 2024r.

Pogrążeni przez wychowanka Realu Madryt

Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z Wisłą Płock. Długo bezbramkowy remis utrzymywał bramkarz siedlczan, ale ostatecznie skapitulował po strzale zaczynającego karierę w juniorach Realu Madryt Jorge Jimeneza.

Spotkanie rozpoczęło się od okresu wyrównanej gry. W 2 minucie z rzutu wolnego celnie uderzył Lukáš Hrnčiar, ale skutecznie interweniował bramkarz Maciej Gostomski. Gospodarze swoją pierwszą okazję również mieli z rzutu wolnego. W 20 minucie uderzył Łukasz Sekulski, ale doskonale interweniował Mateusz Pruchniewski. Z czasem coraz bardziej była widoczna przewaga płockiego zespołu. Po pięciu minutach Pruchniewski obronił strzał z wolnego oddany przez Daniego Pacheco. Bardzo dobrą okazję Wisła miała w 38 minucie. Fabian Hiszpański wypuścił prostopadłym podaniem Sekulskiego, ale napastnik Nafciarzy nie trafił w bramkę Pruchniewskiego w sytuacji sam na sam. W 41 minucie Hiszpański dośrodkował do Sekulskiego, ale Pruchniewski złapał piłkę po jego główce. Pogoń nie była już w stanie oddać do przerwy dobrego strzału i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg meczu i cierpliwie czekali na swoją bramkę. W 47 minucie z obrębu szesnastki Pogoni niecelnie uderzył Andrias Edmundsson. 5 minut później niecelnie z woleja z dystansu strzelił Pacheco. W 67 minucie świetnie spisujący się dziś Pruchniewski obronił strzał Jime zza pola karnego.

W 74 minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Jime uderzył z rzutu wolnego, po czym piłka po rykoszecie zmyliła Pruchniewskiego i wpadła do jego bramki. Po chwili w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym świetną okazję zmarnował Piotr Krawczyk, gdy z 5 metra trafił w Cássio. W 89 minucie z ostrego konta ze skrzydła spoza szesnastki Wisły uderzył Cezary Demianiuk, ale nie sprawił problemów Gostomskiemu. W 2 minucie doliczonego czasu gry swoją umiejętność strzału z dystansu próbował wykorzystać Jakub Sinior, ale czujnością wykazał się Gostomski i fenomenalnie interweniował. Więcej okazji nie było i spotkanie zakończyło się wygraną płockiej Wisły 1:0.

Następne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra 21 sierpnia o 20:30 z GKS Tychy.

18.08.24, 17:00 – Płock

Betclic I liga: Wisła Płock – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Jime 74

Wisła: 33. Maciej Gostomski – 16. Fabian Hiszpański (65, 24. David Niepsuj), 44. Marcus Haglind-Sangré, 19. Andrias Edmundsson, 5. Bojan Nastić, 37. Oskar Tomczyk – 18. Jime, 66. Iban Salvador (54, 9. Dawid Kocyła), 8. Dani Pacheco, 14. Dominik Kun (77, 6. Krystian Pomorski) – 20. Łukasz Sekulski (77, 22. Piotr Krawczyk).

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski – 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł – 56. Cezary Demianiuk, 43. Lukáš Hrnčiar (68, 8. Jakub Sinior), 4. Miłosz Drąg, 71. Krzysztof Danielewicz (80, 10. Piotr Pyrdoł), 17. Ołeksij Zinkewycz (57, 7. Damian Szuprytowski), 12. Titas Milašius – 9. Jakub Lutostański (80, 11. Mateusz Majewski).

Żółte kartki: Fabian Hiszpański 31, David Niepsuj 82 – Lukáš Hrnčiar 20

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)