piątek, 20 września 2024r.

Ogrom goli i zwycięstwo Pogoni III

Po czterech rozegranych kolejkach ligi okręgowej Pogoń III Siedlce ma komplet punktów na swoim koncie. Tym razem biało-niebiescy pokonali Zryw Sobolew.

W pierwszej połowie padły cztery gole, ale trzy z nich zdobyli zawodnicy Kamila Dmowskiego. Prowadzenie Pogoni dał Jakub Kosyl, którego nabił defensor z Sobolewa. Prowadzenie podwyższył Filip Grochala po podaniu Bartosza Mlonka. Kolejnego gola dla siedlczan strzelił Patryk Klimek. Goście przed zmianą stron zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem, którego autorem był Mateusz Kowalczyk.

Po przerwie obie drużyny dołożyły w sumie osiem goli. Od 63 minuty goście musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce za faul Jakuba Figielskiego. Najpierw kontaktowego gola strzelił Zryw za sprawą niefortunnej, samobójczej bramki Jakuba Malinowskiego, ale później Pogoniści mieli mecz pod kontrolą. Efektem tego były trafienia, których łupem podzielili się: dwukrotnie Jakub GębickiKacper Mitrzak (po strzale z rzutu wolnego), Paweł ElerykMikołaj Pluchrat i Sebastian Stefaniak. W między czasie sobolewianie odpowiedzieli trafieniem Damiana Kulika.

Następne spotkanie Pogoń III rozegra w niedzielę 8 września o 16:00 w Uninie z Orłem.

31.08.24, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń III Siedlce – Zryw Sobolew 9:3 (3:1)

Bramki: Jakub Kosyl, Filip Grochala, Patryk Klimek, Jakub Gębicki (dwie), Kacper Mitrzak, Paweł Eleryk, Mikołaj Pluchrat, Sebastian Stefaniak – Mateusz Kowalczyk, Jakub Malinowski (s), Damian Kulik

Pogoń III: 1. Patryk Szatkowski – 14. Radosław Droń, 13. Bartosz Mlonek (75, 22. Maciej Wróbel), 18. Piotr Krasnodębski (46, 25. Sebastian Stefaniak), 17. Filip Grochala (46, 15. Jakub Gębicki), 3. Kacper Zdunek (46, 2. Jakub Malinowski), 19. Kacper Mitrzak, 20. Jakub Kosyl (70, 4. Mikołaj Pluchrat), 21. Bolesław Świerczewski (46, 7. Paweł Eleryk), 16. Patryk Klimek (46, 9. Olivier Olszewski)

Zryw: 1. Emil Mirowski (70, 12. Antoni Nozorek)- 6. Wojciech Pietrzak, 7. Damian Kulik (67, 2. zawodnik nieznany), 8. Jakub Figielski, 9. Michał Kazimierak, 11. Khurshid Khasanov, 15. Marcin Cieśla, 16. Mateusz Kowalczyk, 17. Patryk Białecki, 18. Filip Kwaśniak, 20. Patryk Cyrta (80, 19. Rafał Pracz)

Żółte kartki: Kacper Mitrzak 68 – Mateusz Kowalczyk 47

Czerwona kartka: Jakub Figielski 63 (Zryw, za faul taktyczny)

Sędzia: Arkadiusz Wróbel (Siedlce)