sobota, 28 września 2024r.

Dużo emocji i tylko punkt Mazovii w Piasecznie

Mazovia Mińsk Mazowiecki nie zdołała wygrać w Piasecznie. Mało tego, drużyna Damiana Guzka była o włos od porażki.

Przed meczem pamiątkową koszulką został uhonorowany Maciej Jankowski, który z Piaseczna wyruszył na podbój świata dużej piłki.

Mińszczanie powinni objąć prowadzenie w 12 minucie, ale strzał Patryka Zycha w sytuacji sam na sam został obroniony przez Jakuba Kordela. Gospodarze objęli prowadzenie w 23 minucie. Damian Warchoł pokonał z piłką spory dystans, a we właściwym momencie odegrał ją do Łukasza Krupnika, który mierzonym strzałem zaskoczył Dawida Rosiaka. Maza mogła błyskawicznie odpowiedzieć, ale Kordel znowu był górą w pojedynku z Zychem. W 37 minucie bramkarz gospodarzy wreszcie został pokonany. Aktywny Eryk Więdłocha posłał piłkę do siatki między nogami Kordela. Do przerwy było 1:1.

W 53 minucie na trybuny odesłany został Guzek, który zdaniem sędziego przesadnie zareagował na jego decyzję o żółtej kartce dla Kamila Ziemnickiego, który wyciął Więdłochę. Kilka chwil później Krupnik skompletował dublet. W 69 minucie MKS Piaseczno został osłabiony po czerwonej kartce dla Michała Janowskiego. Środkowy obrońca został ukarany za wycięcie równo z trawą Konrada Wrzesińskiego. Mazovia dopiero w końcówce wykorzystała grę w przewadze. Zych zainicjował akcję bramkową, w której egzekutorem okazał się Marcin Kozłowski. Skończyło się remisem 2:2.

5 października o 15:00 Mazovia podejmie Ursusa Warszawa.

28.09.24, 13:00 – Piaseczno

Syty Król IV liga: MKS Piaseczno – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 (1:1)

Bramki: Łukasz Krupnik 23, 57 – Eryk Więdłocha 37, Marcin Kozłowski 90

Mazovia: 13. Dawid Rosiak – 77. Ihor Krasznewśkyj (46, 28. Konrad WRzesiński), 29. Oliwier Jurczak, 3. Tomasz Lewandowski, 72. Michał Gładysz, 11. Eryk Więdłocha – 17. Adrian Gilant (70, 23. Maciej Złotkowski), 90. Michał Janota (69, 6. Marcin Kozłowski), 10. Rafał Parobczyk (78, 20. Bartosz Malesa), 7. Patryk Zych – 27. Maciej Jankowski

Żółte kartki: Kamil Ziemnicki 53, Damian Warchoł 69, Mykoła Cwyk 83 – Tomasz Lewandowski 16, Michał Janota 45, Patryk Zych 46

Czerwone kartki: Michał Janowski (69, za faul) – Damian Guzek (53, za dyskusję z arbitrem)

Sędzia: Piotr Gryżewski (Ciechanów)