środa, 16 października 2024r.

Ząbkovia potwierdziła swoją dominację w IV lidze

W meczu na szczycie IV ligi Ząbkovia Ząbki wygrała 2:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Ząbkovia zadała dwa zabójcze ciosy w ostatnich 20 minutach. Najpierw Mateusz Augustyniak wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką Tomasza Lewandowskiego, a następnie skompletował dublet po podaniu Karola Pierzchalskiego. Mecz mógłby inaczej się ułożyć, gdyby piłka po strzale Eryka Więdłochy w 8 minucie trafiła do bramki gospodarzy, a nie w spojenie. Przesadnie wielu okazji z obu stron jednak nie było.

To było 11 zwycięstwo Ząbkovii w tym sezonie. Lider przewodzi tabeli IV ligi z kompletem punktów. Przewaga nad Mazą na tym etapie to już siedem oczek. To dopiero 1/3 sezonu, ale już można pokusić się o wniosek, że jeżeli Ząbkovii nie dopadnie głęboki kryzys to będzie ona niemożliwa do dogonienia. Mazovii może pozostać celowanie w drugie miejsce w tabeli i liczenie na swoją szansę w barażach.

19 października o 15:00 Mazovia podejmie Pilicę Białobrzegi.

12.10.24, 17:30 – Ząbki

Syty Król IV liga: Ząbkovia Ząbki – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:0 (0:0)

Bramki: Mateusz Augustyniak 71 (k), 78

Mazovia: 13. Dawid Rosiak – 28. Konrad Wrzesiński (82, 15. Michał Podpora), 29. Oliwier Jurczak, 3. Tomasz Lewandowski, 72. Michał Gładysz, 11. Eryk Więdłocha (75, 19. Kacper Imiołek) – 22. Maciej Złotkowski (68, 17. Adrian Gilant), 6. Marcin Kozłowski (48, 10. Rafał Parobczyk), 90. Michał Janota, 7. Patryk Zych (86, 20. Bartosz Malesa) – 27. Maciej Jankowski

Żółte kartki: Mateusz Augustyniak 90+ – Maciej Złotkowski 68, Michał Janota 70, Eryk Więdłocha 71

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa)