środa, 16 października 2024r.

Odrodzenie trójki po przerwie

Trzeci zespół Pogoni pokonał na własnym boisku Płomień Dębe Wielkie 5:4.

Pierwsza połowa meczu nie była najlepsza w wykonaniu biało-niebieskich. Zespół Płomienia prowadził już 2:0 po golach Piotra Czajki i Grzegorza Siporskiego. Podopieczni Kamila Dmowskiego złapali kontakt po golu Jakuba Kosyla, któremu dograł Jakub Gębicki. Do przerwy to goście jeszcze dwukrotnie skarcili siedlczan za sprawą trafień Dawida Brzezińskiego i Kacpra Jackiewicza.

Po przerwie gra diametralnie zmieniła oblicze. To Pogoniści zaczęli przeważać i dokumentować to golami. Na 2:4 bramkę strzelił po podaniu Oliviera Olszewskiego Gębicki, następnie dublet zdobył Piotr Wołosiewicz i było już 4:4. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kacper Kalaciński skutecznie egzekwując rzut wolny. Goście mogli wyrównać w końcówce meczu, ale biało-niebieskich uratowało spojenie bramki z poprzeczką.

Kolejny mecz Pogoń III rozegra w niedzielę 20 października o 14:00 w Łosicach z ŁDK.

13.10.24, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń III Siedlce – Płomień Dębe Wielkie 5:4 (1:4)

Bramki: Jakub Kosyl, Jakub Gębicki, Piotr Wołosiewicz (dwie), Kacper Kalaciński – Piotr Czajka, Grzegorz Siporski, Dawid Brzeziński, Kacper Jackiewicz

Pogoń III: 70. Krzysztof Popiołek – 13. Bartosz Mlonek (70, 8. Piotr Wołosiewicz), 3. Kacper Zdunek, 4. Mikołaj Pluchrat, 11. Filip Grochala (70, 16. Sebastian Stefaniak), 15. Jakub Gębicki, 21. Piotr Trębicki, 14. Paweł Szeląg (74, 17. Maciej Wróbel), 19. Kacper Kalaciński, 10. Olivier Olszewski

Płomień: 1. Kacper Winiarek – 7. Grzegorz Siporski (70, 20. Szymon Tokaj), 8. Dawid Brzeziński (74, 26. Marcin Przewłocki), 9. Piotr Rogala (70, 18. Mateusz Wieczorek), 14. Filip Gniazdowski, 15. Kacper Jackiewicz, 16. Piotr Czajka, 17. Mateusz Malesa, 21. Tymon Szymański, 27. Marcin Świstak, 77. Patryk Siporski

Żółte kartki: Jakub Gębicki 41, Bartosz Mlonek 66, Paweł Szeląg 71, Sebastian Stefaniak 86 – Dawid Brzeziński 63, Mateusz Malesa 74, Marcin Świstak 86

Sędzia: Daniel Jastrzębski (Siedlce)