Dwór w Mościbrodach okazał się niezwykle gościnny dla Grupy biegaczy Skórzec Biega, która zadbała o aktywne i niecodzienne świętowanie Dnia Kobiet.
Rozgrzewkę przed biegami stanowiły konkurencje rzutowe. A czym rzucano? Miotłą, beretką i wałkiem. Ten ostatni przyrząd nie przetrwał, ale swoje zrobił.
O 10:00 wystartował bieg na 800 metrów w klapkach. Pół godziny później rozpoczął się bieg główny na 5 km. Tuż przed nim gospodarze Krzysztof Borkowski i Małgorzata Borkowska przywitali uczestników, złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet i zbliżającego się Dnia Mężczyzny oraz życzyli dobrej zabawy.
W biegu głównym zwyciężyła Katarzyna Borucka, która na metę dotarła przed Moniką Lipińską i Moniką Osińską. Wśród panów podium skompletowali Jerzy Nowosielski, Leszek Stańczuk i Karol Zawistowski. Najlepsze w biegu w klapkach były Monika Lipińska, Monika Osińska i Nadia Nowosielska. W kategorii nordic walking najszybciej na metę dotarli Adam Kowalczuk i Barbara Romaniuk. W konkurencjach dodatkowych triumfowali: Alina Szysz (rzut wałkiem), Paweł Czarnocki (rzut miotłą) oraz Sylwester Pogonowski (rzut beretem).
Każda uczestniczka biegów poza pamiątkowym medalem otrzymała też kwiatek. Na mecie na przybyłych czekała pyszna zupa, kiełbaski z grilla i tort z okazji 11 urodzin GBSB.
Organizatorem zawodów była Grupa biegaczy Skórzec Biega. W biegowym świętowaniu wzięła też udział grupa Wiśniew biega i maszeruje, która niedawno świętowała pierwsze urodziny istnienia.
źródło i foto: własne