wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Maciej Krajcer z brązowym medalem na zakończenie OOM

Medalowym akcentem zakończyła się 28 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych w konkurencji biegi narciarskie.

28 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych w konkurencji biegi narciarskie dobiegła końca. Rywalizujący w niej narciarze mieli przygotowane przez organizatorów trasy na Polanie Jakuszyckiej.

W pierwszych trzech dniach zmagań narciarze UKS Rawa Siedlce mogli cieszyć się z dwóch medali (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Na zakończenie zaplanowano team sprinty oraz biegi dystansowe ze startu wspólnego techniką klasyczną. Dużo powodów do radości w tych ostatnich miał Maciej Krajcer. Dystans 30 km pokonał jako trzeci i wywalczył brązowy medal.

W team sprintach w kat. juniorek młodszych siódme miejsce zajął duet Maja Ługowska / Weronika Bielecka, zaś Michał Okniński i Kacper Pietrak w rywalizacji juniorów młodszych zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji.