Puchar zostaje w Siedlcach (fotogaleria)

Mimo porażki 2:3 z Czarnymi Radom KPS Jadar Siedlce zwyciężył w III Turnieju o Puchar Prezesa.

Otwarcie spotkania dla siedlczan, którzy zdobyli 3-punktową przewagę i przez długi czas ją kontrolowali. Stan meczu wyrównał się w drugiej części seta (17:17, 23:23), ale decydujący punkt zdobyli gospodarze. Dobrą postawę w końcówce partii Dawid Bułkowski ukoronował asem na 26:24. Po zmianie stron nieznacznie lepsi byli goście z Radomia. Do remisu 15:15 doprowadził Mateusz Jasiński, który zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. Dwie pomyłki Arkadiusza Żakiety doprowadziły do powrotu do niekorzystnego stanu. Losów seta nie udało się odwrócić. W trzecim secie trenerzy KPS dali szansę zawodnikom, którzy mniej grali w poprzednich meczach. Nie wpłynęło to na jakość gry siedlczan, którzy przeważali przez większą część seta. Niestety, końcówka należała do Czarnych. Czwarta partia zaczęła się dobrze dla radomian, którzy w pewnym momencie prowadzili już 10:5. W niektórych momentach dało się zauważyć brak zgrania pomiędzy zawodnikami, ale trudności zostały przezwyciężone i siedlczanie doszli rywala w końcówce. Zwycięstwo w secie dał atak ze środka Tomasza Obuchowicza. Przy zmianie stron w tie-breaku KPS prowadził 8:7 i tak było w całej ostatniej partii. Żaden z zespołów nie wypracował sobie większej przewagi. Na finiszu błąd siedlczan kosztował przegraną, ale mimo tego i tak wygrali cały turniej. Najlepszym siatkarzem siedleckiej ekipy został wybrany Paweł Rejowski.

VI mecz turnieju: KPS Jadar Siedlce – Czarni Radom 2:3 (26:24, 22:25, 25:27, 27:25, 13:15)