Zwycięsko w Kętach

Po serii trzech ligowych porażek KPS Siedlce Banki Spółdzielcze wraca na zwycięską ścieżkę. Na pierwszy mecz rewanżowy nasi siatkarze udali się do Kęt. Co prawda dwa sety przegrali, ale ostatecznie pokonali miejscowego Kęczanina po tie-breaku.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Dość szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi i wydawało się, że spokojnie kontrolują przebieg seta (8:5, 16:13). W końcówce nie wykorzystali jednak czterech piłek setowych (24:20) i to KPS stanął przed szansą wygrania partii. Ostatecznie trzy kolejne punkty zdobyli miejscowi, wygrywając 27:25. Warto zaznaczyć, że w końcówce powrócił już do gry kontuzjowany przed dwoma tygodniami Mateusz Jasiński.

Na pierwszej przerwie technicznej drugiego seta prowadzili goście (8:6), na drugiej ponownie lepsi byli gospodarze (16:12). Siedleccy zawodnicy prawie doprowadzili do remisu (21:20), jednak kolejne punkty padły łupem Kęczanina (25:20). KPS przegrywał już 0:2, ale nie raz pokazał, że potrafi wychodzić z takich opresji. Tak było i tym razem. Kolejne dwie partie okazały się bardzo wyrównane, ale konsekwentnie grający goście zupełnie zdominowali gospodarzy w końcówkach. W rezultacie wygrali oba sety do 20, a mocnym punktem zespołu w tej części meczu był Mateusz Przybyła.

Tie-break niewiele różnił się od poprzednich partii. Przez większość seta wynik oscylował wokół remisu z lekkim wskazaniem na KPS, bo gospodarze ani razu nie objęli prowadzenia. Ostatecznie zwycięstwo 15:12 dało siedlczanom dwa ligowe punkty. Nie uchroniło to jednak naszej drużyny od spadku na czwarte miejsce w tabeli. W tym roku KPS ma jeszcze dwie szansy na podreperowanie ligowego konta. Już w najbliższą środę czeka ich wyjazd do Krakowa, a za tydzień przedświąteczny mecz w Siedlcach ze Stalą Nysa.

14.12.13, 19:00 – Kęty (hala OSiR)
I liga: UMKS Kęczanin Kęty – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 2:3 (27:25, 25:20, 20:25, 20:25, 12:15)
Kęczanin: 4. Michał Mysera, 5. Marcin Kantor, 6. Mateusz Zarankiewicz, 7. Jarosław Macionczyk, 10. Piotr Janiak, 12. Paweł Pietraszko i 13. Michał Toczko (libero) oraz 2. Jakub Gaweł, 9. Jacek Faron, 11. Kacper Popik, 15. Jonasz Biegun