poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Ta ostatnia niedziela. Pogoń kończy sezon starciem z Ruchem

Rozgrywki II ligi dobiegają końca. W meczu 34 kolejki Pogoń Siedlce przed własną publicznością podejmie Ruch Chorzów.

Spotkanie ostatniej kolejki II ligi rozpocznie się w niedzielę 19 maja o godzinie 13:00. Jest to termin obligatoryjnie ustalony przez PZPN.

ZDEGRADOWANY RUCH

Ruch to klub z niezwykle bogatą historią. Obecnie jednak chorzowianie pogrążeni są w ogromnym kryzysie. Ekipa ta zajmuje miejsce w strefie spadkowej i już na pewno z niej się nie wydostanie. Oznacza to, że Ruch zaliczy trzeci z rzędu spadek i po raz pierwszy w swojej wieloletniej historii w przyszłym sezonie nie zagra na poziomie centralnym.

JESIENNA WPADKA

W rundzie jesiennej w Chorzowie Pogoń po golu w ostatniej minucie przegrała 1:2. Po tej porażce siedlczanie znaleźli się na dnie tabeli, ale był to również punkt zwrotny. Biało-niebiescy następnie nie przegrali piętnastu kolejnych meczów, a pogromcę znaleźli dopiero w poprzedniej serii gier, gdy przegrali w Częstochowie ze Skrą 1:2.

NIE PRZEGRAĆ U SIEBIE

Pogoń w poprzedniej serii gier przegrała po raz pierwszy od piętnastu kolejek. Niesamowita passa została przerwana, ale biało-niebiescy wciąż mogą kontynuować dobrą serię bycia niepokonanymi przed własną publicznością. Pogoń nie przegrała w Siedlcach od 27 października ubiegłego roku.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;