piątek, 14 czerwca 2024r.

Pogoń gra dalej w Pucharze Polski. Walkower oficjalnie przyznany

Zgodnie z informacjami, które przekazywaliśmy kilka tygodni temu Pogoń Siedlce została nagrodzona walkowerem za mecz I rundy z Olimpią Elbląg.

O sprawie pisaliśmy w artykule Czy Pogoń otrzyma walkower?

Weryfikacja meczu (przegranego 0:3 przez siedlczan) trwała zaskakująco długo, ale ostatecznie zakończyła się po myśli Pogoni. Podstawą decyzji był udział w spotkaniu Bartosza Danowskiego, który nie odbył jednego meczu dyskwalifikacji za dwie żółte kartki otrzymane w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski w barwach poprzedniego klubu – Concordii Elbląg.

Olimpii przysługuje odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Racjonalnych podstaw do weryfikacji obecnej decyzji jednak nie ma. Gdzieniegdzie pojawiają się głosy o pauzie piłkarza odbytej w barwach rezerw elblążan, ale to już było w innej edycji PP – rozgrywki centralne stanowią kontynuacje wojewódzkich.

Pogoń w I rundzie zagra z Sokołem w Ostródzie. Odgórny termin tej fazy to 22 września.

 

źródło: własne / PZPN; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

10 odpowiedzi

  1. To żeś rzucił porównaniem hehe.Liga Mistrzów vs Puchar pasztetowej gdzie i tak wiadomo że skonczy sie to za runda/dwie.Grube miliony eurasów do czapki śliwek ale żeś odpalił.

   W sytuacji gdzie za Pogonią wciąz ciągnie sie kroplówkowy smród klub wizerunkowo powinien robić wszystko by ten smród wyperfumować.Ale po co.Zamiast przyjąć wynik na klate to lepiej było uprzejmie donieśc i wygrać przy zielonym stoliku a naszym wrogom których nie brakuje dać kolejną pożywke.

   BRAWO

   1. Z tego co mi wiadomo nikt nie donosił. Pogoń została poinformowana o tej sytuacji i tyle jej udziału w sprawie. Była wina, jest kara.

    1. Przekazy medialne jakie wcześniej szły mówiły co innego.Jesli jest tak jak piszesz zwracam honor.

     Co nie zmienia faktu że jak na nas gadali, tak będa gadac jeszcze bardziej.

     1. dokładnie, niech nas nienawidzą wszyscy, ale maja się nas bac !!! my nie jestesmy zupa pomidorowa zeby kazdy nas musial lubic.

 1. Brawa dla Zarządu, że dopilnował tematu. Oznacza to niemałe pieniądze dla klubu z tytułu awansu do kolejnej rundy!

   1. W punkt ! Narazie mamy 7 meczy i 8 pkt – SUPER WYNIKI ! DRUŻYNA ASPIRUJĄCA DO AWANSU – śmiać się czy płakać PANIE PREZESIE?

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;