W regionie: Piłka wróciła do Chodowa

Piłka wróciła do Chodowa

Na wyremontowanym boisku w Chodowie po kilku latach odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie. Nowa drużyna Armii Żelków w ramach forBET Okręgowego Pucharu Polski podejmowała ograny zespół MKS Małkinia.

Od pierwszych minut na boisku było widać większe ogranie przedstawiciela siedleckiej okręgówki. Małkinia przeważała i w 11 minucie objęła prowadzenie po precyzyjnym strzale z dystansu Michała Zawistowskiego. Zawistowski dwie minuty później podwyższył prowadzenie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Krystianie Sadowskim. 16 minuta spotkania przyniosła trzeciego gola dla gości. Kamil Suszczyński dośrodkował w pole karne, a celną główką popisał się Krzysztof Krawczyk. Przed przerwą padła jeszcze jedna bramka autorstwa Jakuba Kalbarczyka, który na raty pokonał Damiana Chromińskiego.

Druga odsłona była podobna do pierwszej, choć mniej było akcji pod bramką Armii. W 52 minucie niefortunną interwencją popisał się Norbert Skaruz zaliczając samobója. Ostatniego gola w meczu zdobył Kacper Nowak, który dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku. Najlepszą okazję dla Armii miał Piotr Księżopolski, który uderzając z rzutu wolnego minimalnie się pomylił.

Losowanie kolejnej rundy forBET Pucharu Polski MZPN Siedlce odbędzie się 8 sierpnia. MKS Małkinia w 1 kolejce Komnet Media klasy okręgowej podejmie Orła Unin (14 sierpnia, 17:30), zaś rozgrywki Keeza klasy B rozpoczną się w weekend 27-28 sierpnia. Armia zagra na wyjeździe z Amazonką Wiśniew.

07.08.22, 17:35 – Chodów

forBET PP MZPN Siedlce: Armia Żelków – MKS Małkinia 0:6 (0:4)

Bramki: Michał Zawistowski 11, 13 (k), Krzysztof Krawczyk 16, Jakub Kalbarczyk 34, Norbert Skaruz 52 (s), Kacper Nowak 73

Armia: 1. Damian Chromiński – 24. Marcin Dąbrowski (75, 12. Bartosz Starak), 18. Robert Kusak, 20. Norbert Skaruz, 6. Sebastian Sulej (57, 16. Bartosz Talacha) – 2. Jakub Niegowski (67, 11. Sebastian Chrupek), 8. Łukasz Mazur, 21. Piotr Księżopolski (83, 26. Albert Gochnio), 34. Karol Niegowski, 10. Maciej Osiej (46, 9. Jakub Ostrowski) – 14. Piotr Niegowski (67, 17. Krystian Pietrak)

Małkinia: 1. Jakub Borowy (46, 12. Dominik Sekuła)  15. Kamil Suszczyński (71, 3. Kacper Nowak), 10. Mateusz Fydrych, 8. Krzysztof Krawczyk, 2. Dawid Rostkowski – 19. Jakub Kalbarczyk (46, 9. Maciej Jarząbek), 11. Marcin Sadowski (46, 17. Szymon Macioch), 4. Damian Han (71, 6. Kilian Kuropatwa), 7. Krystian Sadowski, 16. Marcin Kraszewski (23, 20. Piotr Chlubicki) – 18. Michał Zawistowski

Żółte kartki: Robert Kusak 49 – Marcin Sadowski 78

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)