Inauguracja dla Tygrysa (fotogaleria)

Inauguracja dla Tygrysa

W meczu inaugurującym rundę wiosenną w Decathlon V lidze Pogoń II Siedlce przegrała z Tygrysem Huta Mińska 1:4.

Zespół rezerw w meczu z Tygrysem wzmocniło sześciu zawodników z kadry II-ligowca. Za kartki pauzował Kacper Stankiewicz.

Od dwóch bramek dla gości rozpoczęło się spotkanie w Siedlcach pomiędzy Pogonią II a Tygrysem Huta Mińska. Już w 3 minucie sytuacji sam na sam nie zmarnował Piotr Haber. Dwie minuty później najskuteczniejszy napastnik rozgrywek Serhij Herasymeć w bliźniaczej sytuacji podwyższył na 2:0. Po szybkich dwóch trafieniach dla Tygrysa zespół Marcina Tomaszewskiego otrząsnął się w 19 minucie. Wtedy Dawid Jastrzębski otrzymał piłkę z głębi pola i dał kontaktowe trafienie gospodarzom. Cztery minuty później faulu w polu karnym Pogoni dopuścił się Piotr Krasnodębski, nieprzepisowo powstrzymując Konrada Biesiadę. Gola z jedenastu metrów strzelił Herasymeć. Po tej bramce do końca pierwszej połowy niewiele się działo.

Po zmianie stron padł tylko jeden gol. W 71 minucie Szymon Mucha sfaulował we własnym polu karnym Habra i sędzia ponownie wskazał na wapno. Tym razem skutecznym uderzeniem z rzutu karnego popisał się Anatolij Masałow. Pogoniści mieli swoje szanse na zdobycie kolejnych goli i zmniejszenie rozmiarów porażki, ale zabrakło skuteczności. Po raz drugi do siatki mógł trafić Jastrzębski, obok słupka strzelał Tomasz Mamis, a kilka prób uderzeń z dystansu Jakuba Siniora zakończyło się dobrą interwencją Andrija Bubencowa.

W Tygrysie zagrali byli piłkarze Pogoni: Filip Brojek i Franciszek Gniadzik.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 26 marca o 12:00 w Siedlcach z Mazovią II Mińsk Mazowiecki.

19.03.23, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Decathlon V liga: Pogoń II Siedlce – Tygrys Huta Mińska 1:4 (1:3)

Bramki: Dawid Jastrzębski 19 – Piotr Haber 2, Serhij Herasymeć 5, 23 (k), Anatolij Masałow 71 (k)

Pogoń II: 1. Dawid Smug – 21. Szymon Mucha, 19. Adam Lewkowski (46, 2. Bartosz Mlonek), 4. Adrian Wrzosek, 19. Piotr Krasnodębski (46, 93. Tomasz Wiewiórka) – 32. Tomasz Mamis, 55. Jakub Sinior, 99. Patryk Rojek (71, 9. Paweł Szeląg), 8. Dawid Dobrzański (71, 77. Bartosz Borkowski), 14. Krystian Gryglak – 7. Dawid Jastrzębski (78, 16. Wojciech Kisieliński)

Tygrys: 12. Andrij Bubencow – 2. Mikołaj Chałabis, 7. Daniel Żurawski, 3. Stanisław Dźwigała, 5. Serhij Woronin – 10. Piotr Haber (90, 16. Krzysztof Szabrański), 17. Konrad Biesiada (68, 4. Igor Gwiazdowski), 9. Anatolij Masałow, 11. Jakub Teodorski (54, 15. Krzysztof Banaszek) – 8. Michał Koszela (76, 6. Franciszek Gniadzik), 20. Serhij Herasymeć (85, 18. Filip Brojek)

Żółte kartki: Adam Lewkowski 36 – Piotr Haber 38, Anatolij Masałow 75, Stanisław Dźwigała 79

Sędzia: Krzysztof Szczęsny (Warszawa)