piątek, 22 września 2023r.

Oświadczenie Marka Murmyły

Marek Murmyło wystosował oświadczenie będące odpowiedzią na ostatnie wydarzenia w WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Pismo odnosi się do oświadczenia zarządu WLKS, które trafiło do mediów 31 maja.

Treść oświadczenia Murmyły:

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Siedlec i powiatu siedleckiego, Pasjonaci i Sympatycy sportu, Zawodniczki, Zawodnicy oraz Trenerzy Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Nowe Iganie,

przed niespełna rokiem zostałem poproszony przez przedstawicieli Zarządu WLKS Nowe Iganie o objęcie funkcji Prezesa Zarządu, na co się zgodziłem. Niestety, kondycja finansowa Stowarzyszenia była wówczas bardzo zła, co wymagało podjęcia szeregu działań, które ostatecznie – po niespełna roku mojej działalności, doprowadziły do likwidacji zadłużenia w kwocie przekraczającej 200 000 zł.

Finalnie – co zdecydowanie należy nazwać naszym sukcesem, rok obrotowy 2022 został zamknięty zyskiem w kwocie ok. 70 000 zł.

Jestem dumny z tego, że Klub odzyskał płynność finansową i wreszcie uzyskał możliwość rozwoju, co zdecydowanie przekłada się na sukcesy naszych Zawodniczek i Zawodników, a także komfort pracy Trenerów. Niestety obecne, działania Członków Zarządu doprowadziły do trudnej sytuacji, zaś publikacja „oświadczenia Zarządu” z dnia 31 maja 2023 r. na łamach portalu SportSiedlce.pl nie może pozostać bez mojego komentarza.

Pragnę podkreślić, iż Uchwała Zarządu o odwołaniu mnie z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia jest obarczona wadą prawną i według mojej oceny jest prawnie nieskuteczna, gdyż nastąpiła wbrew przepisom Statutu WLKS Nowe Iganie, który został zmieniony w dniu 26 kwietnia 2023 r. na Walnym Sprawozdawczym Zgromadzeniu Członków Klubu

Trzeba w tym miejscu podkreślić, iż te ważne zmiany Statutu dotyczyły między innymi przekazania prerogatywy do odwołania Prezesa Zarządu – Walnemu Zgromadzeniu Członków, a zatem najwyższemu Organowi Stowarzyszenia.

Argumenty o rzekomej „utracie zaufania i braku współpracy”, co jak wskazują autorzy oświadczenia „miały wpływać destrukcyjnie na działalność Klubu”, nie polegają na prawdzie, gdyż w takim przypadku nie uzyskałbym zaufania kadry trenerskiej i zawodników, zaś wyniki finansowe Stowarzyszenia zapewne pozostałyby na takim samym poziomie, jak przed objęciem przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu.

WLKS Nowe Iganie to znakomity Klub sportowy, któremu należy się ważne miejsce w historii polskiego sportu i będę do tego dążył z całych sił. Aby jednak osiągnąć ten cel, należało wprowadzić pewne zmiany organizacyjne i strukturalne, które jak wynika z oświadczenia z dnia 31 maja 2023 r. oraz poprzedzających to oświadczenie działań Zarządu, nie każdemu się podobają, gdyż dotyczą szeroko pojętego dobra Stowarzyszenia, nie zaś prywatnego interesu poszczególnych działaczy i bliskich im osób.

Pragnę z całą mocą podkreślić, iż doprowadzę do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, gdyż nie mogę się godzić na zachowania, poniżające mnie w oczach opinii publicznej i narażające na utratę zaufania. Oświadczenie z dnia 31 maja 2023 r. traktuję nie tylko jako zniesławienie za pośrednictwem środków masowego przekazu po myśli art. 212 § 2 K.k., ale uważam, iż narusza moje dobra osobiste w postaci czci, godności i dobrego imienia. Obecnie w sprawę zaangażowałem Kancelarię Prawną, której zleciłem prowadzenie zarówno tej sprawy, jak i sprawy dotyczącej podjęcia wadliwej Uchwały.

Zawodniczkom, Zawodnikom i Kadrze Trenerskiej dziękuję za zaufanie oraz pełne zaangażowanie. Jeszcze dużo pracy przed nami!

 

Marek Murmyło

Prezes Zarządu WLKS

DODAJ KOMENTARZ

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Gratuluje postawy i zycze powodzenia. przydał by się ktoś taki w pogoni.

Jak mówił klasyk
ZARZĄDZIE
Kończ waść, wstydu oszczędź.

Ja uważam że to jest człowiek godny zaufanie ito stanowisko jemu się należało bo to jest prawdziwy fachowiec

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;