niedziela, 23 czerwca 2024r.

Kontrola w WLKS. Czy wszyscy zapomnieli o Walnym Zgromadzeniu?

Prezentujemy oświadczenie Marka Murmyły, które trafiło na naszą redakcyjną skrzynkę.

Szanowni Państwo – Mieszkańcy Miasta i Powiatu Siedleckiego,

Obecnie trwa kontrola w WLKS Nowe Iganie, zlecona przez Starostę siedleckiego na wniosek zawodników i rodziców sekcji podnoszenia ciężarów i sekcji lekkoatletycznej. Mam nadzieję, że kontrola wykaże wszystkie nieprawidłowości i przypadki łamania prawa przez grupę działaczy obecnie rządzących Klubem. Z niepokojem zauważam, iż obecnie nic nie mówi się o Walnym Sprawozdawczym Zebraniu Członków Klubu, które odbyło się 26 kwietnia 2023 r. Było to pierwsze od lat Walne Zgromadzenie, gdzie oprócz członków Zarządu i członków Komisji Rewizyjnej uczestniczyli pełnoletni zawodnicy i trenerzy. Było to zebranie, gdzie chyba po raz pierwszy w historii WLKS – młodzi ludzie postanowili zaprotestować przeciwko obecnie panującemu porządkowi prawnemu w Klubie, oraz przeciwko niektóry działaczom, którzy ich zdaniem działają na jego szkodę.

W dniu 9 maja 2023 r. wniosek w przedmiocie zmian statutu skierowany został do właściwego KRS, mimo próby niedopuszczenia do tego, podjętej przez Dyrektora Klubu (nie zgodził się na autoryzację przelewu opłaty za wpis do KRS). Opłata została dokonana na poczcie. Kolejną próbą, niestety skuteczną, było uniemożliwienie dotarcia do mnie, jako Prezesa Klubu, postanowienia KRS w przedmiocie usunięcia braków formalnych poprzedniego wniosku.

Postanowienie zostało wysłane w dniu 15 maja 2023 r., na adres mailowy WLKS i dziwnym trafem zniknęło z poczty klubowej. Nie moim zadaniem jest dochodzenie kto był tego sprawcą, jednak mam prawo głośno powiedzieć, że komuś bardzo zależało na tym, aby KRS odrzucił wniosek ze względu na brak naszej reakcji na wysłane postanowienie.

Szanowni Państwo, piszę o tym, gdyż zauważyłem, że już nikt nie wraca do tematu tego Walnego Zgromadzenia Członków Klubu. Oczywiście obecny Zarząd podejmuje wszelkie działania, aby  utrzymać taki stan rzeczy i wymazać z pamięci mieszkańców powiatu siedleckiego fakt, iż takie Zebranie miało miejsce, a podjęte na nim uchwały stały się faktem dokonanym. W tym miejscu chciałbym stanowczo podkreślić i przypomnieć, iż Walne Zgromadzenie Członków Klubu jest najwyższym Organem władzy w Klubie, a to oznacza, że to Zarząd powinien wykonywać wszystkie podjęte na nim uchwały i decyzje. Mam nadzieję, iż Członkowie Komisji powołanej przez Pana Starostę, wnikliwie zapoznają się ze wszystkimi dokumentami z tego posiedzenia oraz z uwagą obejrzą relację telewizyjną z jego przebiegu.

Obecnie Zarząd podejmuje wszystkie swoje działania w oparciu o uprzedni Statut, pomijając całkowitym milczeniem wszystkie Uchwały podjęte na ważnym Walnym Sprawozdawczym Posiedzeniu Członków Klubu WLKS Nowe Iganie.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia tej relacji z obrad Walnego Zgromadzenia.

LINK DO RELACJI Z WALNEGO

Z wyrazami szacunku

Marek Murmyło

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Dobrze że są prowadzone takie kontrole ponieważ tekontrole są obowiązkowe wten sposób dba się o bezpieczeństwo dzieci boto jest najważniejsze zadanie

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;