poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Powtórki z zeszłej edycji nie będzie (fotogaleria)

Pogoń Siedlce przegrała 1:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski i odpadła już na tym etapie rozgrywek krajowego pucharu. Na powtórzenie sukcesu z sezonu 2022-23 Siedlce będą więc musiały poczekać co najmniej do kolejnego sezonu.

Pogoń weszła z wielkim entuzjazmem w to pucharowe spotkanie. Pierwszoligowcy z Bielska-Białej byli jednak w stanie wytrzymać trudny okres i z czasem doszli do głosu. W 6 minucie piłkę po raz pierwszy złapał Jakub Kowynia po przeciągniętym dośrodkowaniu Jakuba Kisiela. Chwilę później po zablokowanym strzale Lukáša Hrnčiara odważnie z woleja spróbował Piotr Pyrdoł, ale nie trafił w bramkę. W następnej ofensywnej akcji niecelnie z pola karnego Pogoni uderzył Antonio Perošević. Z dystansu nie trafił natomiast Michał Stryjewski. Pogoń odpowiedziała w 17 minucie, gdy celnie zza pola karnego uderzył Hrnčiar, ale interweniował Patrik Lukáč. W 21 minucie Podbeskidzie wyszło na prowadzenie, gdy Martin Chlumecký wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rogu boiska i strzałem głową skierował ją do bramki Kowyni. Kolejną szansę miał Lionel Abate Etoundi, który oddał strzał nad bramką z trudnej pozycji. Po pół godzinie gry zza pola karnego Podbeskidzia mocno niecelnie uderzył Bartosz Wicenciak. Dwie minuty później Pogoń wyrównała po akcji dwóch najlepszych piłkarzy poprzedniego sezonu. Lewym skrzydłem pomknął Cezary Demianiuk, który wystawił piłkę do Damiana Nowaka. Snajper biało-niebieskich pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali i zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu. Chwilę później kolejny raz z dystansu, ponownie niecelnie spróbował Pyrdoł. W 38 minucie Pogoń uratował Kowynia. Poważny błąd popełnił Jakub Okusami, który stracił piłkę na rzecz Peroševicia. Akcję wykańczał Etoundi, którego powstrzymał bramkarz gospodarzy. Kilka akcji później Podbeskidzie nie wykorzystało dobrej szansy i strzeliło nad poprzeczką bramki Pogoni. W 44 minucie  po zamieszaniu w szesnastce Pogoni słowacki pomocnik siedlczan efektownie głową zablokował strzał Peroševicia. Do przerwy wynik się nie zmienił i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W 50 minucie Pogoń przed stratą bramki uratował Dawid Burka, który wybił piłkę sprzed bramki, po tym jak minęła ona Kowynię po zagraniu Etoudniego. Kilka chwil później Kowynia obronił strzał gości, po czym doszło do zamieszania pod bramką Pogoni, po którym piłkę do siatki skierował Jan Hlavica. Bramka wywołała emocje na trybunach, gdyż arbiter Dominik Sulikowski uznał ją pomimo faulu, którego dopuścili się goście w trakcie zamieszania po strzale obronionym przez Kowynię. Pogoń odpowiedziała strzałem po rożnym, który został obroniony przez Lukáča. Biało-niebiescy naciskali, ale ich kolejne próby kończyły się niepowodzeniem. Strzały były niecelne lub blokowane, a dośrodkowania unieszkodliwiane. Podbeskidzie mogło zamknąć mecz w 83 minucie. Po kontrataku we dwóch wyszli rezerwowi Haris Kadrić i Maksymilian Sitek, ale drugi z nich nie trafił na pustą bramkę. To co nie udało się Sitkowi zrobił w doliczonym czasie gry Bartosz Bida, który trafił do bramki przy słupku. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i spotkanie zakończyło się porażką siedleckiej Pogoni 1:3.

Następne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra 1 października o nietypowej godzinie 19:23 z Olimpią Grudziądz na wyjeździe.