wtorek, 7 maja 2024r.

Zimny prysznic Pogoni (multimedia)

Pogoń Siedlce spowolniona w pochodzie ku I lidze. Lider przegrał 0:3 na własnym boisku z Radunią Stężyca.

W pierwszej połowie Pogoń dominowała w posiadaniu piłki, ale podopieczni Marka Brzozowskiego przez długi czas mieli problem z kreowaniem konkretnych sytuacji bramkowych. W 11 minucie niecelnie z dystansu uderzył Jakub Sinior. W 19 minucie Pogoń miała szansę po składnej akcji. Sinior podał do Damiana Szuprytowskiego, kapitan zdynamizował akcję podając prostopadle do Krystiana Misia, który wypuścił Piotra Pyrdoła. Ten jednak z bliskiej odległości trafił w Kacpra Tułowieckiego. W 27 minucie to jednak Radunia wyszła na prowadzenie. W pole karne gospodarzy zagrał Wojciech Słomka, a na bramkę Pogoni uderzył Wojciech Łuczak. Piłka odbiła się od Ernesta Dzięcioła i ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do siatki po kiepskiej próbie interwencji w wykonaniu Jakuba Burka. W 40 minucie po powoli budowanej akcji i podaniu Przemysława Misiaka doskonale w szesnastce odnalazł się Cezary Demianiuk, ale po ominięciu obrońców trafił w bramkarza. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu Titasa Milašiusa z rzutu rożnego Misiak uderzył w spojenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 na niekorzyść siedleckiej Pogoni.

W drugiej odsłonie spotkania Pogoniści w dalszym ciągu posiadali piłkę, ale to rywale strzelali gole. W 47 minucie do wrzutki Misia doszedł Tomasz Walczak, który w przerwie zmienił Milašiusa. Jego główka nie sprawiła jednak problemu Tułowieckiemu. Trzy minuty później było 2:0 dla Raduni. Do wybitej piłki doskoczył Matej Mršić i oddał strzał z woleja, po którym futbolówka obiła się od Dzięcioła i wylądowała siatce obok zdezorientowanego Burka. Napastnik Raduni zrównał się w ten sposób bramkami zdobytymi w tym sezonie ligowym z Demianiukiem. W 69 minucie ciekawą próbę strzału z woleja podjął Dzięcioł, ale uderzył ponad bramką. Chwilę później niecelne strzał oddał też Demianiuk. W 75 minucie goście podwyższyli prowadzenie. Mateusz Kuzimski wykorzystał podanie Mršicia i pokonał bramkarza siedlczan. Po chwili Pogoń mogła odpowiedzieć, ale Tułowiecki skutecznie interweniował po główce Szuprytowskiego. Jako kolejny próbował Pyrdoł, ale oddał tylko strzał w środek bramki. Po chwili Lukáš Hrnčiar trafił w boczną siatkę. W 87 minucie celny strzał obroniony przez Tułowieckiego oddał Dzięcioł. Następną szansę miał Walczak, który doszedł do wrzutki, ale nie sprawił kłopotu bramkarzowi rywali. Radunia mogła jeszcze zwiększyć wymiar kary, ale Mršić uderzył niecelnie z obrębu szesnastki. Ostatnią szansą Pogoni był niecelny strzał Pyrdoła. Tuż po nim arbiter zakończył spotkanie, które zakończyło się porażką podopiecznych Brzozowskiego 0:3. Teraz lider II Ligi musi czekać na mecze rywali, którzy zagrają w sobotę. KKS Kalisz zmierzy się z Olimpią Elbląg, a Kotwica Kołobrzeg zagra ze Stalą Stalowa Wola.

5 maja o 16:00 Pogoń zagra w Lubinie z rezerwami Zagłębia.