Prezentacja koszykarek

4 października w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyła się prezentacja wszystkich grup klubu MKK Siedlce.

Prezentacja rozpoczęła się o godzinie 17:00, a głównym prowadzącym był znany w siedleckim środowisku sportowym Henryk Szyszko. W uroczystości uczestniczyły władze miasta na czele z prezydentem Wojciechem Kudelskim, wiceprezydent Anną Sochacką i przewodniczący Rady Miasta, Piotrem Karasiem. Na widowni można było zauważyć osoby związane ze sportem siedleckim i lokalne media.

Podczas uroczystości zaprezentowane zostały zespoły MKK Siedlce od seniorek, które będą grały w I lidze centralnej, przez zespół z I ligi B aż po kadetki. Przedstawiony został także sztab trenerski jak i władze klubu ze sponsorami. Na scenie głos zabrali prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś, prezes „Centrum” Paweł Żuk oraz trenerzy MKK – Teodor Mołłow i Arkadiusz Mazurkiewicz.

Prezentację występem uświetnił zespół taneczny Trzpioty – uczennice SP nr 11 w Siedlcach, pod przewodnictwem Iwony Moskwiak.

Zdjęcia z prezentacji MKK Siedlce

Zanim doszło do prezentacji, dzień wcześniej – w poniedziałek zespół MKK zagrał sparing z AZS Politechnika Warszawska. Nasze koszykarki tylko w pierwszej kwarcie miały problemy z rywalkami. W kolejnych kwartach rozpędzające się zawodniczki MKK pozbawiły złudzeń warszawianki na korzystny wynik. Tym większe słowa uznania dla podopiecznych Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza, bowiem w tym meczu zagrało tylko 8 koszykarek MKK.
Z kolei godzinę po prezentacji doszło do interesującego i emocjonującego spotkania kadetów Siedleckiego Klubu Koszykówki prowadzonych przez Tomasza Araszkiewicza i koszykarek MKK Siedlce. Mecz trwał 6 x 10 minut. Pierwsze kwarty to bardzo dobra gra SKK, która przełożyła się na kilkunastopunktowe prowadzenie. Stopniowo do głosu zaczęły dochodzić koszykarki. Pogoń okazała się skuteczna. W ostatniej kwarcie to MKK prowadził jednym punktem. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali gracze SKK i wygrali ostatecznie 74:72.

W dniu jutrzejszym (5 października) na siedleckim OSiR miał się odbyć mecz sparingowy MKK Siedlce z AZS UMCS Lublin, ale został odwołany na skutek problemów kadrowych drużyny z Lublina.

3.10.2011, 19.30 – Piaseczno
Sparing: MKK Siedlce – AZS Politechnika Warszawa 81:45 (14:16, 23:4, 21:11, 23:14)
MKK: Paulina Gajdosz 19, Magdalena Kowalska 19, Justyna Okulska 13, Ewelina Skardzińska 8, Maja Stachura 7, Katarzyna Agnieszczak 6, Paulina Czachor 5, Agata Pacuszka 4.

źródło: własne; foto: Michał Michalski