Grzybcia złoto-brązowa

Wychowanka Pogoni Siedlce Katarzyna Grzybowska zdobyła dwa medale podczas 80 Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorek w tenisie stołowym, które odbyły się w Wieliczce.

Popularna „Grzybcia” (obecnie AZS Polkowice) zajęła trzecie miejsce w grze singlowej. W walce o finał przegrała z naturalizowaną Polką Li Qian 2:4.
Niepowodzenie w singlu Grzybowska odbiła sobie w grze deblowej. W finale w parze z Natalią Partyką pokonały 3:1 duet: Marta Smętek/Renata Gumula i zdobyły złoty medal.
W mikście Katarzyna Grzybowska w parze z Danielem Górakiem (Bogoria Grodzisk) została sklasyfikowana na miejscach 5-8.
Dobry występ Grzybowskiej skutkował powołaniem jej do kadry Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata.

Poza Grzybowską w mistrzostwach brała udział inna siedlczanka, Agata Pastor (obecnie AZS Polkowice). Jej wyniki to miejsca: 9-16 w singlu, 5-8 w grze deblowej (w parze z Martą Gołotą), 9-16 w mikście (w parze z Tomaszem Lewandowskim z AZS Politechniki Rzeszowskiej).

Jako jedyny przedstawiciel panów z naszego regionu wystąpił młodziutki Jakub Folwarski (Pogoń Siedlce). Zawodnik Pogoni zakończył udział w pierwszej rundzie przegrywając z wyżej notowanym Jakubem Kosowskim 1:4. Został sklasyfikowany na miejscach 33-48.

źródło: PZTS; foto: Michał Michalski