Zdeklasowały studentki (fotogaleria)

MKK Siedlce zdecydowanie wygrał z mistrzem mongolskiej ligi uniwersyteckiej – AZS Wyższej Szkoły Gospodarki Handlowej 103:47.

Kibice kobiecej koszykówki w Siedlcach mieli kolejną okazję na posmakowanie trochę egzotyki. W zeszłym roku władze klubu postarały się o wizytę w naszym mieście reprezentacji Szkocji, natomiast tym razem zaproszono mistrza ligi uniwersyteckiej w Mongolii.

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęły siedlczanki. Studentki z Mongolii wyglądały jakby potrzebowały czasu na zapoznanie się z halą i warunkami gry. Pierwsza kwarta przebiegała w systemie 6-2. Sześć punktów siedlczanek przy 2 Mongołek, co dało wysokie prowadzenie 28:8. W drugiej kwarcie mongolski AZS pokazał i zaczął korzystać ze swojej najsilniejszej broni, czyli rzutów za 3 punkty. Zawodniczki z dalekiej Azji zmniejszyły różnicę punktową, ale i tak kwartę przegrały (26:20).

W drugiej połowie siedlczanki dominowały na parkiecie. W końcówce celem stało się przekroczenie bariery 100 punktów, co stało się na kilkanaście sekund przed końcem. Przewaga MKK była oczywista, a uwypukliła się jeszcze bardziej, gdy trener akademiczek postanowił postawić na drugą piątkę. Każda koszykarka z Siedlec zakończyła mecz ze zdobyczą punktową, cztery zgromadziły dwucyfrową zdobycz. Najskuteczniejsza w siedleckim zespole była Marta Urbaniak (20 punktów) nie do powstrzymania w rzutach z półdystansu i dystansu.

30.10.12, 19:30 – Siedlce
MKK Siedlce – AZS Wyższej Szkoły Gospodarki Handlowej 103:47 (28:8, 26:20, 22:10, 27:9)
MKK: 25. Marta Urbaniak 20, 10. Katarzyna Furdak 19, 23. Lucyna Kotonowicz 17, 15. Małgorzata Jurkowska 15, 13. Agnieszka Kret 9, 7. Weronika Toporowska 7, 11. Anna Jaszczuk 4, 24. Dominika Prochenka 4, 9. Grażyna Witkoś 4, 12. Zuzanna Niedziółka 3, 6. Dominika Paczkowska 1