Rodzeństwo startuje

Anna i Maciej Staręga brali udział w zawodach w Europie i w Ameryce Północnej.

Pechowo zakończył się start Macieja Staręgi (Rawa Siedlce) w zawodach Pucharu Świata, w rozegranym w kanadyjskim Quebec biegu sprinterskim. Siedlczanin w swoim ćwierćfinale zajął 5 miejsce i odpadł z dalszej rywalizacji. Polak biegł bardzo dobrze utrzymując się na trzeciej pozycji, jednak na drugiej pętli pomiędzy nim, a Austriakiem Wurmem doszło do kontaktu skutkiem czego był upadek naszego reprezentanta oraz Austriaka. Maciek mimo ambitnej postawy nie zdołał dołączyć do czołówki. Ostatecznie zakończył rywalizację na 22 miejscu. Bieg wygrał Szwed Emil Joensson.

W zawodach w szwajcarskim Goms, które jednocześnie są eliminacją OPA Alpen Cup i Swiss Cup wzięła udział Anna Staręga (Rawa Siedlce). W biegu na dystansie 5 kilometrów stylem dowolnym seniorek zajęła 35 miejsce,  w biegu na 10km stylem klasycznym była 25.

źródło: skipol; foto: własne