Zaczęły rok od porażki (fotogaleria)

MKK Siedlce zaczął 2013 rok od wyjazdowej porażki z AZS Uniwersytetem Warszawskim.

W barwach MKK debiut w sezonie 2012/13 zaliczyła Ewelina Skardzińska. Poza nią po dłuższej pauzie do gry powróciła Małgorzata Myćka. Po stronie strat natomiast pojawiło się nazwisko Lucyny Kotonowicz, która doznała urazu kolana na piątkowym treningu.

Siedlczanki wyszły na prowadzenie 5:2 po celnym rzucie za 3 Marty Urbaniak. Skuteczna Urbaniak plus dynamiczna Katarzyna Furdak wyprowadziły MKK na prowadzenie 16:11. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do gospodyń, które w ostatniej akcji po trójce Magdaleny Romanek zmniejszyły przewagę siedlczanek do 2 punktów.

Druga odsłona meczu zaczęła się od dwóch celnych trójek akademiczek. Punkty Małgorzaty Jurkowskiej i Karoliny Stanek doprowadziły do stanu po 22. W połowie drugiej kwarty 4 upomnieniem została ukarana Jurkowska, więc trenerzy postanowili nie ryzykować i wpuścili w jej miejsce Skardzińską. Druga kwarta była zacięta, nie brakowało spięć i fauli, ale optyczna przewaga AZS była wyraźna. Siedlczanki robiły co mogły, ale warszawianki co raz trafiały zza linii 6,75m. Podopieczne Macieja Gordona schodziły na przerwę przy prowadzeniu 39:36.

MKK wyszedł na drugą połowę odpowiednio zmotywowany. Świetna gra Urbaniak, a do tego szczelna gra w defensywie odwrócił wynik na korzyść Siedlec (53:45). W tym momencie koszykarki MKK zablokowały się w ataku, natomiast akademiczki dorzucały kolejne trójki (Marta Mańkowska x2). Przy stanie 55:55 Jurkowska opuściła parkiet z powodu fauli. Trzeba uczciwie przyznać, że przynajmniej dwa z pięciu fauli były mocno problematyczne.

Przed ostatnią kwartą wynik wciąż był sprawą otwartą, bowiem akademiczki prowadziły 57:56. Skutecznością imponowała, nie tylko w tej części meczu, Karolina Fiejdasz, która zakończyła mecz z 28 punktami. Niewiele ustępowała jej Furdak, która zdobyła 6 punktów z rzędu (68:65). Było to ostatnie prowadzenie siedlczanek w meczu. Od tego momentu AZS wygrywał walkę pod koszami, punktował z linii rzutów osobistych i z dystansu. W końcówce meczu boisko za faule opuściła Stanek, ale nie miało to wpływu na końcowy rezultat. MKK poniósł trzecią wyjazdową porażkę w sezonie.

5.01.13, 13:00 – Warszawa
I liga: AZS Uniwersytet Warszawski – MKK Siedlce 86:77 (16:18, 23:18, 18:20, 29:21)
AZS UW: 5. Karolina Fiejdasz 28, 9. Marta Mańkowska 15, 15. Katarzyna Sobczyńska 15, 55. Sylwia Zabielewicz 10, 19. Żaneta Kijanowska 8, 16. Magdalena Romanek 6, 11. Monika Bieniek 4, 18. Iwona Sarna
MKK: 25. Marta Urbaniak 26, 10. Katarzyna Furdak 20, 12. Karolina Stanek 10, 7. Weronika Toporowska 8, 15. Małgorzata Jurkowska 6, 5. Małgorzata Myćka 5, 13. Ewelina Skardzińska 2