Udany rewanż

Piłkarki siedleckiej Pogoni zainaugurowały rundę wiosenną. W pierwszym meczu na własnym boisku pokonały Piastovię Piastów 3:2.

Zawodniczki z Siedlec doskonale pamiętały spotkanie z Piastovią z jesieni, kiedy to na wyjeździe doznały sromotnej porażki 1:11, więc w Siedlcach za wszelką cenę chciały się odgryźć.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando podopiecznych Michała Strzałkowskiego. Już na początku sytuacje bramkowe miały Anna Goś i Olga Białkowska, lecz obie strzeliły wysoko nad bramką. W 12 minucie siedlczanki objęły prowadzenie. W idealnej pozycji do strzału znalazła się Olga Białkowska i nie zmarnowała okazji. Później jeszcze kilka razy była okazja na podwyższenie prowadzenia. Miały je: Białkowska, Goś i Sylwia Skibniewska. Ze strony Piastovii groźny strzał z wolnego oddała Beata Cabaj, ale dobrze na bramce spisała się Olga Kuryłek. Zmarnowane okazje zemściły się w 34 minucie. Wtedy to niekryta Liljana Sidło otrzymała dobrą piłkę i strzeliła wyrównującego gola. W końcówce okazję na bramkę dla MKS miały jeszcze Olga Białkowska i Anna Kowalczyk, lecz obie były nieskuteczne.

Pierwsze minuty drugiej połowy to szarpana gra z obu stron. W 61 minucie Pogonistki ponownie wyszły na prowadzenie, kiedy to Anna Goś znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką gości i zdobyła gola. Odpowiedź zespołu z Piastowa przyszła siedem minut później. Po ładnej kontrze Renaty Kurpak Vrobel, ta nie dała szans Oldze Kuryłek. Na dziesięć minut przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sylwii Skibniewskiej doskonale w polu karnym znalazła się Monika Plebańska i skierowała piłkę do siatki gości. Nerwowo było w doliczonym czasie gry. Czerwoną kartką za drugą żółtą ukarana została Sylwia Ławecka i gospodynie musiały kończyć mecz w „10”. W praktycznie ostatniej akcji meczu po zamieszaniu w polu karnym jedna z zawodniczek Pogoni prawdopodobnie zagrała ręką, jednak gwizdek sędziego Łukasza Wojtczuka milczał. Chwilę później zakończyło się spotkanie i Pogoń zdobyła pierwsze wiosenne punkty.

13.04.13, 11:20 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Piastovia Piastów 3:2 (1:1) Widzów: 20

Mecz pierwotnie zaplanowany na godzinę 11:00 rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem.

Bramki: Olga Białkowska 12, Anna Goś 61, Monika Plebańska 80 – Liljana Sidło 34, Renata Krupak Vrobel 68

Pogoń: 73. Olga Kuryłek – 18. Sandra Pachnik, 14. Sylwia Ławecka, 3. Anna Goś, 11. Karolina Sobolak – 10. Anna Kowalczyk, 8. Sylwia Skibniewska, 5. Agnieszka Mućka (61, 16. Urszula Skup), 2. Weronika Szpura – 4. Olga Białkowska, 9. Monika Plebańska

Piastovia: 99. Agata Budzik – 11. Katarzyna Troszyńska, 9. Katarzyna Figat, 6. Aneta Dąbrowska, 21. Renata Krupak Vrobel – 3. Aleksandra Bordziakowska, 15. Martyna Chojnacka (77, 5. Ewelina Niewiadomska), 13. Liljana Sidło, 20. Katarzyna Chmielewska (84, 4. Marika Kobylańska) – 10. Beata Cabaj, 8. Karolina Dunajewska (53, 12. Agnieszka Witkowska)

Żółte kartki: Sylwia Ławecka 46 i 90 – Agata Budzik 4, Martyna Chojnacka 42, Liljana Sidło 82

Czerwona kartka: Sylwia Ławecka 90 (za dwie żółte)

Sędzia: Łukasz Wojtczuk (Siedlce)