Orkan pobity, teraz czas na Posnanię

Rugbiści siedleckiej Pogoni po zaciętej walce pokonali w Sochaczewie Orkan 14:12.

Mecz był wyrównany i nie brakowało w nim walki, ale na koniec to siedlczanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Do przerwy Pogoniści przegrywali 3:6, a na domiar złego na skutek urazu stawu skokowego stracili Sebastiana Mroza. Siedlczanie po przerwie przełamali opór Orkana i zaczęli punktować. Przy stanie 12:9 dla gospodarzy podopieczni Stanisława Więciorka rozegrali popisową akcję, którą przyłożeniem zakończył Łukasz Powałka. Do końca meczu pozostało jeszcze 20 minut i Pogoń miała kolejne okazje, ale brakowało wyrachowania.

Pogoniści są coraz bliżej zapewnienia sobie gry w play-offach o czołowe miejsca. W niedzielę (19 maja) o godzinie 14:00 siedlczanie zagrają z Posnanią Poznań i będą mogli postawić kropkę nad i.

15.05.13, 18:00 – Sochaczew
Ekstraliga: Orkan Sochaczew – Pogoń Awenta Siedlce 12:14 (6:3)
Punkty: Miłosz Popławski 12 – Konrad Pietrzyk 6 (2K), Łukasz Powałka 5 (P), Mateusz Lament 3 (dg)
Pogoń: Sebastian Mróz (16 Paweł Krasuski, 54 Bogusław Markowski), Kamil Biernacki, Adrian Chróściel, Łukasz Powałka, Dawid Dybowski (62 Maciej Panasiuk), Norbert Kargol, Paweł Antoszczuk (58 Jakub Kryszczuk), Marek Mirosz, Dawid Lorentowicz (61 Paweł Plichta), Konrad Pietrzyk, Piotr Psuj, Tomasz Gołąb (60 Tomasz Biernacki), Robert Pawelec, Mateusz Lament, Bartosz Nasiłowski
Żółte kartki: Dawid Plichta, Tomasz Malesa – Łukasz Powałka