Blisko niespodzianki (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce zremisowała na własnym boisku z liderem IV ligi Pilicą Białobrzegi 1:1.

W składzie Pilicy Białobrzegi można było zobaczyć: wychowanka Pogoni Daniela Barzyńskiego, expogonistę Marka Kaliszewskiego oraz testowanych niegdyś Jacka Moryca i Łukasza Jasikowskiego. Pierwszą groźna sytuację w 17 minucie stworzyli biało-niebiescy. Bartosz Mudent podał na 16 metr do Sylwestra Bugi, ten oddał bardzo mocny strzał, ale dobrze spisał się bramkarz gości Adam Bolek. Dwie minuty później Barzyński niecelnie lobował wychodzącego Karola Budzikura. W 22 minucie Mudent dograł po ziemi w pole karne, ale nabiegający Rafał Jędrzejczyk nie trafił w futbolówkę. Po pół godziny gry najlepszą okazję na gola miała Pilica. Barzyński zagrał na lewe skrzydło do Arkadiusz Oziewicza, ale ten mając dużo miejsca uderzył w poprzeczkę. Dwie minuty później Buga dograł w pole karne na około 10 metr i Bartosz Kaszubowski zdecydował się na strzał, ale to uderzenie było bardzo niecelne. W 38 minucie Mudent zacentrował na długi słupek do Kacpra Starka, ten przyjął piłkę na klatkę, po czym oddał minimalnie niecelny strzał. Chwilę później Robert Kowalczyk zacentrował w „16”, a strzał Barzyńskiego zablokowali defensorzy Pogoni II. W 43 minucie uderzenie Kaliszewskiego z 20 metrów z problemami obronił Budzikur. W ostatnich minutach pierwszej połowy strzelał jeszcze Damian Rożej, jednak uderzenie w środek bramki wybronił golkiper. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy goście stworzyli sobie dobrą okazję. Rożej po akcji prawym skrzydłem strzelił z ostrego konta, ale po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Budzikur. W 48 minucie Mudent wyłożył piłkę Robertowi Kwiatkowskiemu, ten strzelił mocno z woleja i bramkarz z Białobrzegów z problemami przeniósł futbolówkę nad bramką. Chwilę później Barzyński po kontrze dograł przed bramkę do Oziewicza, ale ten minął się z piłką. W 50 minucie spotkanie zostało przerwane na 5 minucie, ponieważ jeden z zawodników Pogoni złamał chorągiewkę przy rzucie rożnym i musiała zostać ona wymieniona. 58 minuta: Budzikur nie wybija piłki podanej przez obrońców, Barzyński ją przejmuje, po czym centruję na głowę Oziewicza, ale ten strzela niecelnie. Przyjezdni atakowali raz po raz, ale dobrze w bramce spisywał się Budzikur, który bronił bardzo groźne strzały. W 62 minucie Oziewicz dośrodkował z rożnego na długi słupek, jeden z graczy zgrał piłkę do Pawła Wysockiego, a ten strzelił w słupek. W 65 minucie Barzyński wbiegł w pola karne i uderzył po ziemi, ale ponownie dobrą paradą popisał się siedlecki bramkarz. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Starek został sfaulowany w polu karnym i sędzia Mariusz Korzeb wskazał na wapno. Pewnym wykonawcą rzutu karnego w 81 minucie był Robert Kwiatkowski. Pilica podrażniona straconą bramką zaczęła jeszcze bardziej atakować. W 84 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła głową strzelał Oziewicz, jednak piłkę na róg sparował Budzikur. Cztery minuty później wynik mógł ustalić Buga, ale jego uderzenie sprzed pola karnego zablokowali obrońcy. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 89 minucie. Oziewicz dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a futbolówkę do własnej bramki skierował Mateusz Padysz. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra na wyjeździe w niedzielę 2 czerwca o godzinie 11 z Mazowszem Grójec.

26.05.13, 11:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Pilica Białobrzegi 1:1 (0:0) Widzów: 100

Bramki: Robert Kwiatkowski 81 (k) – Mateusz Padysz 89 (s)

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 22. Robert Kwiatkowski, 6. Mateusz Padysz, 3. Mateusz Steć, 13. Hubert Łukanowski – 9. Bartosz Mudent (86, 14. Adam Chojecki), 24. Bartłomiej Dołubizna (46, 17. Damian Rytel), 21. Sylwester Buga, 18. Kacper Starek – 5. Rafał Jędrzejczyk (90+3, 19. Patryk Szachnowski), 15. Bartosz Kaszubowski (79, 2. Tomasz Misiowski)

Pilica: 1. Adam Bolek – 8. Damian Rożej, 19. Marcin Janakowski, 2. Jacek Moryc, 3. Paweł Wysocki (86, 6. Kamil Ziemnicki) – 9. Marek Kaliszewski, 16. Łukasz Jasikowski, 5. Mateusz Majewski (90+1, 20. Michał Janowski), 11. Daniel Barzyński – 7. Robert Kowalczyk, 10. Arkadiusz Oziewicz (90+6, 5. Marcin Sikorski)

Żółte kartki: Bartosz Kaszubowski 8, Sylwester Buga 83, Mateusz Padysz 88, Damian Rytel 90 – Arkadiusz Oziewicz 63

Sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa)