Centymetry od medalu (fotogaleria)

Mimo przewagi, lepszej gry i długiego prowadzenia siedlecka Pogoń przegrała mecz o 3 miejsce w Ekstralidze z Budowlanymi w Łodzi.

Siedlczanie nie potrzebowali specjalnej motywacji, bo doskonale zdawali sobie sprawę jaka jest stawka meczu. Za naszymi rugbistami do Łodzi podążyła spora grupa fanów, która przez cały mecz wspierała Pogonistów. Niestety, po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się tylko łodzianie.

Pierwsze 15 minut należało do Budowlanych, którzy jednak nie zdobyli żadnego punktu, ponieważ świetnie spisywała się siedlecka defensywa. Po pierwszym kwadransie na boisku dominowała już tylko Pogoń. Przyłożenie Bartosza Nasiłowskiego i podwyższenie Dawida Lorentowicza pozwoliły schodzić na przerwę przy prowadzeniu 7:3.

Przerwa nie zmieniła niczego w obrazie gry i nadal to Pogoń była lepszym zespołem. Przyłożenie Macieja Panasiuka sprawiło, że historyczne medale były na wyciągnięcie ręki. Na kilka minut przed końcem sędzia nie dostrzegł zagrania do przodu jednego z zawodników gospodarzy. Arbiter podyktował karnego z 5 metrów, po którym przyłożenie zdobył Davit Gugushvili. Chwilę później gospodarze skutecznie podwyższyli i wyszli na prowadzenie 13:12. Siedlczanie rzucili się do odrabiania strat, ponownie zmuszając rywali do rozpaczliwej obrony. Na 3 minuty przed końcem Pogoniści wykonywali rzut karny z ponad 30 metrów, ale piłka kopnięta przez Konrada Pietrzyka minimalnie minęła słupy. Była to ostatnia dogodna sytuacja do zmiany wyniku. Siedlczanie kończą debiutancki sezon w Ekstralidze na dobrym 4 miejscu, ale apetyty były większe.

15.06.13, 17:00 – Łódź
Mecz o 3 miejsce Ekstraligi: Budowlani Łódź – Pogoń Awenta Siedlce 13:12 (7:3)
Punkty: Teimuraz Sokhadze 8 (2 K, Pd), Davit Gugushvili 5 (P) – Bartosz Nasiłowski 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Dawid Lorentowicz 2 (Pd)
Pogoń: Sebastian Mróz (64 Kamil Biernacki), Adrian Chróściel, Michał Wierzejski, Paweł Antoszczuk (59 Bogusław Markowski), Dawid Dybowski (45 Sebastian Smoliński), Maciej Panasiuk (70 Grzegorz Muszyński), Norbert Kargol, Marek Mirosz, Paweł Plichta, Dawid Lorentowicz, Piotr Psuj, Robert Pawelec, Tomasz Gołąb, Bartosz Nasiłowski (38 Konrad Pietrzyk), Mateusz Lament