Zmietli Orkan (multimedia)

Pogoń Siedlce wygrała trzeci mecz z rzędu. W 3 kolejce rugbiści z naszego miasta na niewiele pozwolili Orkanowi Sochaczew, pewnie wygrywając 43:8.

Od pierwszej minuty siedlczanie rzucili się do ataku. Już pierwszy kwadrans przyniósł Pogoni dwa przyłożenia i prowadzenie 12:0. Chwilę później podopieczni Stanisława Więciorka ponieśli jedyne straty w pierwszej połowie. Orkan wykorzystał rzut karny, ale nie wpłynęło to na obraz gry. W dalszej fazie meczu swoje drugie przyłożenie w meczu zaliczył Marek Mirosz, dublet również na swoim koncie zapisał były zawodnik klubu z Sochaczewa – Robert Pawelec. Inny były zawodnika Orkana – Tomasz Gasik – miał w pierwszej połowie wyjątkowego pecha, ponieważ trzykrotnie trafiał z podwyższenia w ten sam słupek.

Do przerwy siedlczanie prowadzili 29:3, zapewniając sobie już w pierwszych 40 minutach bonusowy punkt za co najmniej 4 przyłożenia. Pogoń grała pewnie w tyłach, bardzo twardo w polu i wystarczająco skutecznie w ataku. W drugiej części gry przyłożenia zaliczyli Mirosz i Paweł Plichta. Ten drugi w ładnym dla oka stylu przedarł się przez szyki obronne gości. W ostatniej akcji szczęście uśmiechnęło się do Orkana, który przyłożył, ustalając tym samym wynik na 43:8.

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają za tydzień. Pogoń wyjedzie do Gdańska, by zmierzyć się z aktualnym mistrzem Polski – Lechią.

15.09.13, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 43:8 (29:3)
Punkty dla Pogoni: Marek Mirosz 15 (3 P), Tomasz Gasik 13 (P, 4 pd), Robert Pawelec 10 (2 P), Paweł Plichta 5 (P)

Pogoń: 1. Michał Wierzejski, 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz (64, 17. Emil Purzycki), 4. Dawid Dybowski, 5. Paweł Antoszczuk (74, 19. Rafał Biernacki), 6. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol, 8. Marek Mirosz (53, 18. Jakub Kryszczuk), 9. Konrad Pietrzyk, 10. Tomasz Gasik, 11. Paweł Plichta (71, 16. Paweł Krasuski), 12. Robert Pawelec, 20. Tomasz Gołąb (67, 20. Mateusz Dąbrowski), 14. Bartosz Nasiłowski, 15. Mateusz Lament (47, 21. Robert Lotek)
Orkan (wyjściowy): 1. Sebastian Kacprzak, 2. Kamil Wydrzyński, 3. Robert Zatorski, 4. Teodor Gołaszewski, 5. Kamil Kościelewski, 6. Robert Orliński, 7. Kamil Dudkowski, 8. Maciej Brażuk, 9. Łukasz Śmielak, 10. Miłosz Popławski, 11. Wojciech Krześniak, 12. Tomasz Malesa, 13. Przemysław Morawski, 14. Mateusz Traczyk, 15. Krzysztof Piłowski

Żółta kartka: Robert Pawelec 56