Do bólu konsekwentne

MKK Siedlce wygrał 4 kolejny mecz w I lidze. Tym razem koszykarki z naszego miasta nie dały szans uzdolnionej młodzieży z Łomianek.

Siedlczanki od początku spotkania udowodniły zespołowi pod związkowym szyldem, że nie zamierzają żartować. Trójki Katarzyny Salskiej i Magdy Bibrzyckiej dały prowadzenie 6:0. Na tą drugą koszykarki z Łomianek nie potrafiły znaleźć sposobu i prowadzenie MKK stopniowo rosło. Na koniec premierowej odsłony meczu podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mołłowa osiągnęły wynik 23:12.

Pierwsze minuty drugiej kwarty obfitowały w niedokładności i faule z obu stron. Uczennice zniwelowały różnicę punktową, ale tylko podrażniły tym zawodniczki z Siedlec. Szczególnie imponowały byłe zawodniczki SMS – Bibrzycka i Marta Urbaniak. Po celne trójce bohaterki meczu z Batonem Basket 25 na kilkanaście sekund przed końcem połowy MKK schodził na przerwę przy prowadzeniu 43:24.

Pauza w żaden sposób nie wybiła z uderzenia siedlczanek, które z każdą minutą powiększały swoją przewagę. MKK grał dojrzalej i raz po raz zaskakiwał defensywę rywalek. Na uznanie zasługuje też postawa zespołu z Siedlec w obronie, na którą uzdolniona młodzież z Łomianek nie potrafiła znaleźć sposobu. Trzecia kwarta została wygrana przez MKK 18:14, co dało globalny wynik 61:38.

W ostatniej części meczu zawodniczki z Siedlec nie spuściły z tonu i dalej z pełną konsekwencją śrubowały wynik. Odzwierciedleniem takiej boiskowej fizjonomii był końcowy wynik 70:45. Siedlczanki pokazały swoją siłę w starciu z niepokonanym do tego meczu zespołem z Łomianek. Poza Bibrzycką i Urbaniak bardzo dobre zawody zagrała Agnieszka Krzywoń (12 zbiórek). I jeszcze jeden fakt: MKK rzucił SMS prawie tyle punktów, co dwaj poprzedni rywale w dwóch kolejkach – niech to posłuży za cały komentarz do meczu.

19.10.13, 16:00 – Łomianki
I liga: SMS PZKosz Łomianki – MKK Siedlce 45:70 (12:23, 12:20, 14:18, 7:9)
SMS PZKosz: 7. Monika Naczk 16, Angelika Stankiewicz 10, 5. Jowita Ossowska 5, 11. Zuzanna Sklepowicz 5, 4. Sylwia Bujniak 4, 13. Aleksandra Wajler 3, 22. Amalia Rembiszewska 2, 9. Martyna Pyka, 21. Natalia Gwarda
MKK: 25. Marta Urbaniak 20, 10. Magda Bibrzycka 16, 7. Marta Dobrowolska 9, 9. Katarzyna Salska 9, 11. Agnieszka Krzywoń 7 (12 zbiórek), 13. Agata Chaliburda 5, 21. Elżbieta Mukosiej 4, 6. Dominika Paczkowska