Sprostali wyzwaniu (fotogaleria)

W meczu na szczycie II ligi wschodniej siedlecka Pogoń pokonała na własnym stadionie Stal Stalowa Wola 2:0.

Siedlczanie do spotkania przystąpili bez kontuzjowanego Adama Czerkasa, ale za to z powracającym po urazie Krystianem Wójcikiem.

Już w 5 minucie niepewnie w bramce zachował się Tomasz Wietecha i mało brakowało aby Samuelson Odunka dał prowadzenie gospodarzom. Cztery minuty później w dobrej sytuacji znalazł się Wojciech Reiman, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. W 19 minucie znów niepewnie zachowała się defensywa gości, która w najłatwiejszy sposób pozbyła się piłki, dając Pogoni rzut rożny. Dwie minuty potem Wojciech Fabianowski strzelał na bramkę biało-niebieskich, ale fantastyczną interwencją popisał się Jacek Kozaczyński junior. W 26 minucie na prowadzenie wyszła siedlecka Pogoń. Z 11 metrów strzelał Marcin Stromecki, Wietecha odbił piłkę przed siebie, ale wobec dobitki Adriana Dziubińskiego był bezradny. Po dwóch kwadransach Pogoń prowadziła już 2:0. Samuelson Odunka dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam wbiegający Krystian Wójcik głową umieścił piłkę w siatce. Za chwilę po podaniu Wójcika Bartosz Tarachulski uderzył obok bramki Stalówki. W 33 minucie kilkanaście metrów z piłka szarżował Radosław Mikołajczak, ale świetnie wślizgiem piłkę wybił mu Mateusz Urbański. W końcówce pierwszej połowy piłkę głową do Odunki zgrał Tarachulski i ten pierwszy strzelił wprost tam gdzie był Wietecha.

W 49 minucie pierwsi okazję na gola stworzyli siedlczanie. Z prawej flanki dośrodkowywał Mariusz Dzienis, a Bartosz Tarachulski uderzył w ręce bramkarza przyjezdnych. Później gra przeniosła się na połowę gospodarzy i Stal za wszelką cenę próbowała odwrócić losy meczu. Na pochwałę zasłużył pewnie grający dzisiaj Mateusz Urbański, który nie dawał pola do popisu dzisiejszym rywalom MKP. W 61 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Samuelson Odunka, ale piłka przeleciała obok prawego słupka. Dwie minuty potem z wolnego uderzał Reiman, piłka przedarła się przez mur i tylko świetna interwencja Kozaczyńskiego juniora uratowała Pogoń przed utratą gola. Dobrą okazję po wejściu na boisko miał Damian Guzek, ale z ostrego kąta nie trafił do siatki Stali. W końcówce siedlczanie kontrolowali przebieg meczu i utrzymali korzystny wynik do końcowego gwizdka sędziego.

Następny mecz Pogoń rozegra w Krakowie z miejscową Garbarnią. Mecz zaplanowany jest na sobotę 26 października o godzinie 14:00.

19.10.13, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 2:0 (2:0) Widzów: 1869

Bramki: Adrian Dziubiński 26, Krystian Wójcik 30

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 13. Mariusz Dzienis, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 24. Samuelson Odunka, 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (87, 23. Bartosz Kaszubowski), 19. Krystian Wójcik (82, 6. Cezary Demianiuk), 11. Adrian Dziubiński (62, 22. Damian Guzek) – 14. Bartosz Tarachulski (77, 18. Wiktor Lach)

Stal: 1. Tomasz Wietecha – 11. Adrian Bartkiewicz, 3. Michał Czarny, 8. Michał Kachniarz, 7. Mateusz Kantor – 20. Radosław Mikołajczak (73, 9. Damian Juda), 22. Dawid Komada (68, 14. Patryk Tur), 4. Wojciech Reiman, 17. Mateusz Argasiński, 10. Damian Łanucha (52, 18. Tomasz Płonka) – 16. Wojciech Fabianowski

Żółte kartki: Jarosław Ratajczak 26, Mateusz Urbański 62 – Radosław Mikołajczak 17, Wojciech Fabianowski 29, Dawid Komada 66, Tomasz Płonka 78, Wojciech Reiman 83

Sędzia: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)