Festiwal strzelecki w Zbuczynie (fotogaleria)

Pogoń Siedlce wygrała w meczu towarzyskim z Wektrą Zbuczyn 14:2.

Już od pierwszych minut na boisku było widać różnicę klas dzielących oba zespoły. Festiwal strzelecki w 9 minucie rozpoczął Jakub Więzik, który celnie dobił odbitą piłkę przez bramkarza po strzela Damiana Guzka. Siedem minut później było już 2:0 dla siedlczan. Więzik zacentrował w pole karne, a tam Łukasz Zaniewski efektownymi nożycami pokonał byłego bramkarza Pogoni Damian Krasuskiego. Kolejna bramka padła w 21 minucie, kiedy to Więzik po wymianie podań z Zaniewskim uderzył po ziemi w długi róg. W 21 minucie Piotr Krawczyk po podaniu Krystiana Wójcika znalazł się do dogodnej sytuacji i uderzeniem po ziemi zdobył trzeciego gola dla biało-niebieskich. Kilkanaście minut później gospodarze stworzyli sobie pierwszą sytuacje w tej połowie, po której mogli zdobyć bramkę, jednak Paweł Prochenka będąc z prawej strony pola karnego uderzył obok bramki. Tuż przed przerwą piątego gola zdobył Piotr Krawczyk, który po odbiciu futbolówki od obrońcy uderzył tuż przy słupku.

Do drugiej połowy Pogoniści przystąpili ze zmianami w składzie. Na placu gry pojawiło się sześciu młodych zawodników, ale gra dalej przebiegała pod dyktando siedlczan. W 55 minucie Wójcik zagrał wzdłuż bramki, Zaniewski wpakował piłkę z kilku metrów do siatki i było 6:0. Osiem minut później Aron Majczyna zdecydował się na strzał z dystansu, bramkarz popełnił błąd i po jego rękach piłka wpadła do bramki. Chwilę później Wójcik po pomyłce obrońcy Wektry znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem w długi róg strzelił ósmego gola dla swojej drużyny. W 66 minucie po szybkiej kontrze Piotr Krawczyk podał do Bartosza Kaszubowskiego, a ten uderzeniem z pierwszej piłki zaliczył swoje pierwsze trafienie. Trzy minuty później po podaniu Marcina Paczkowskiego w dobrej sytuacji znalazł się Więzik i strzałem po ziemi po raz kolejny pokonał Krasuskiego. W 74 minucie gola uderzeniem sprzed pola karnego gola zdobył Marcin Stromecki. W 76 minucie po podaniu ze środka pola Kaszubowski znalazł się „oko w oko” z bramkarzem i strzałem obok interweniującego Krasuskiego zdobył dwunastą bramkę. Dwie minut później Kaszubowski skompletował hat-tricka, kiedy to po asyście Kamila Dmowskiego uderzył celnie na bramki. W 79 minucie gospodarze zdobyli pierwszego gola, a strzelcem okazał się Michał Mruz, który po kontrze pokonał Piotra Antoszczuka. Chwilę później Wektra strzeliła drugiegą bramkę. Po kolejnym kontrataku na listę strzelców wpisał się Cezary Mruz. Wynik meczu w 84 minucie ustalił Kaszubowski, który po zamieszaniu w polu karnym strzelił celnie z około 11 metrów. Ostatecznie siedlczanie wygrali 14:2.

W Wektrze wystąpili byli piłkarze Pogoni: Krasuski i Dominik Piekutowski oraz testowany niegdyś Kamil Księżopolski.

23.04.14, 18:05 – Zbuczyn

Sparing: Wektra Zbuczyn – Pogoń Siedlce 2:14 (0:5) Widzów: 200

Bramki: Michał Mruz 79, Cezary Mruz 81 – Jakub Więzik 9, 21, 69, Łukasz Zaniewski 16, 55, Piotr Krawczyk 27, 45, Aron Majczyna 63, Krystian Wójcik 64, Bartosz Kaszubowski 66, 76, 78, 84, Marcin Stromecki 74

Wektra: 1. Damian Krasuski – 3. Kamil Golec (46, 8. Wojciech Niedziółka), 11. Kamil Księżopolski, 4. Dominik Piekutowski, 15. Bartłomiej Jastrzębski – 13. Paweł Prochenka (61, Kamil Golec), 20. Maciej Jasiński, 23. Daniel Paczuski (69, 16. Cezary Mruz), 14. Michał Mruz (81, 18. Kamil Handzel), 7. Sebastian Marczak – 9. Sylwester Jagielak (61, 24. Mateusz Jurzyk)

Pogoń: 12. Eryk Bednarski (69, 1. Piotr Antoszczuk) – 8. Robert Kwiatkowski (46, 14. Sebastian Krawczyk), 6. Marcin Paczkowski (46, 13. Kamil Dmowski), 5. Adam Chojecki (46, 16. Marcin Stromecki), 21. Damian Guzek (61, 18. Michał Głuchowski) – 9. Piotr Krawczyk (46, 20. Tomasz Nieścieruk), 17. Przemysław Rodak (61, 6. Marcin Paczkowski; 81, 5. Adam Chojecki), 19. Krystian Wójcik (66, 9. Piotr Krawczyk), 7. Michał Kitliński (46, 4. Aron Majczyna) – 24. Jakub Więzik (46, 23. Bartosz Kaszubowski), 20. Łukasz Zaniewski (61, 24. Jakub Więzik; 76, 7. Michał Kitliński)

Sędzia: Maciej Tomaszewski (Siedlce)