W regionie: IV liga nie dla Tygrysa

Tygrys Huta Mińska przegrał w rewanżowym spotkaniu na boisku w Kałuszynie z wicemistrzem ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówki Nadnarwianką Pułtusk 3:5. W pierwszym meczu drużyna spod Mińska Mazowieckiego uległa 0:2.

Podopieczni trenera Marka Czyżkowskiego mimo że przegrali pierwsze spotkanie 0:2 mieli szansę odrobić straty i awansować do upragnionej IV ligi. Początek spotkania wskazywał, że jest to możliwe.  W 9 minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Gromysz, a jedenastkę pewnie wykonał najlepszy snajper Tygrysa Michał Bondara. Gospodarze, którzy z powodu remontu boiska w Hucie Mińskiej zmuszeni byli całą jesień grać jako gospodarz w Kałuszynie w 19 minucie stracili gola. Pechowcem był Piotr Haber, który po dośrodkowaniu w pole karne Tygrysa skierował piłkę do własnej bramki. Kilka minut później Jakub Zalewski pięknym strzałem z 25 metrów pokonał doświadczonego bramkarza gospodarzy Pawła Pałdynę i było pewne, że odrobienie strat przez drużynę z siedleckiego okręgu jest już praktycznie nie możliwe. W końcówce pierwszej odsłony Zalewski po skutecznej kontrze podwyższył wynik do przerwy na 3:1 dla Nadnarwianki.

Po przerwie Tygrys wyszedł na boisko by powalczyć chociażby o honor. Już w pierwszej minucie drugiej odsłony Michał Bondara skutecznie wykorzystał błąd obrońcy gości i pokonał Łukasza Wilczewskiego. W 61 minucie Patryk Bartczak ośmieszył defensywę Tygrysa, gdzie minął obrońców i bramkarza i strzelił do pustej bramki na 4:2. Piątą bramkę Tygrys stracił przez błąd Pałdyny, który przepuścił piłkę między nogami po rzucie wolnym bitym po ziemi przez Łukasza Wolfa. Ostatnia bramka w spotkaniu padła w 80 minucie, a rozmiary porażki zmniejszył Łukasz Nowicki.

28.06.14, 17:00 – Kałuszyn (Stadion Miejski)

Baraż: Tygrys Huta Mińska – Nadnarwianka Pułtusk 3:5 (1:3) Widzów: 200

Bramki: Michał Bondara 10 (k), 46, Łukasz Nowicki 80 – Piotr Haber 19 (s), Jakub Zalewski 27, 38, Patryk Bartczak 61, Łukasz Wolf 76

Tygrys: 1. Paweł Pałdyna – 20. Marcin Sokołowski, 7. Karol Bakuła, 2. Paweł Gęza (72, 17. Ryszard Piwek), 11. Piotr Haber – 5. Bartłomiej Gruszczyński (68, 26. Bartosz Dróżdż), 8. Kamil Ostrowski (61, 3. Wojciech Bucholc), 13. Dominik Jarzębski, 28. Daniel Kuć – 19. Michał Bondara, 14. Mateusz Gromysz (72, 10. Łukasz Nowicki)

Nadnarwianka: 69. Łukasz Wilczewski – 11. Kacper Wanielista, 2. Arkadiusz Miłoszewski, 3. Kamil Jagielski II, 5. Łukasz Wolf – 7. Piotr Cichocki (79, 6. Edgar Dżawakian), 9. Bartosz Salamon, 10. Jakub Zalewski, 8. Artur Kembłowski (75, 20. Michał Warda), 14. Marcin Kucharczyk (69, 4. Kamil Grabowski) – 19. Patryk Bartczak (77, 18. Kamil Jagielski I)

Żółte kartki: Mateusz Gromysz 22, Daniel Kuć 26 – Arkadiusz Miłoszewski 7, Łukasz Wilczewski 9

Sędzia: Krzysztof Korycki (Warszawa)

Awans: Nadnarwianka Pułtusk