Zaczynają się schody (fotogaleria)

Piłkarze Pogoni w dzisiejszym spotkaniu przegrali ze Stomilem Olsztyn 1:2. Była to pierwsza ligowa porażka siedlczan w tym sezonie.

Siedlczanie do spotkania przystąpili w identycznym składzie jak w Bytowie.

Początek spotkania należał do Pogonistów. W 7 minucie Cezary Demianiuk przedarł się pod bramkę gości, podał do Michała Ogrodnika, ale ten nieskutecznie zacentrował w pole karne. Chwilę potem Piotr Darmochwał podał do Wołodymyra Kowala, a ten strzelił wprost tam gdzie stał Jacek Kozaczyński junior. W 16 minucie Stomil wyszedł na prowadzenie. Piotr Darmochwał opanował piłkę w polu karnym, ograł Michała Grudniewskiego i uderzył tuż przy słupku siedleckiej bramki. Po zdobyciu gola piłkarze z Olsztyna przejęli inicjatywę i konstruowali ofensywne akcje na połowie MKP. W 24 minucie Krystian Wójcik zacentrował z rzutu rożnego, a Paweł Drażba głową posłał piłkę nad poprzeczką. Przed przerwą, w 42 minucie najlepszą sytuację na wyrównanie miał Demianiuk, ale zaplątał się w polu karnym i wywalczył jedynie rzut rożny. Po nim główkował Przemysław Rodak, ale piłkę na linii bramkowej złapał golkiper gości Piotr Skiba. Zemściło się to minutę później. Wołodymyr Kowal przejął piłkę w środku pola i w sytuacji sam na sam pokonał Kozaczyńskiego juniora.

Do drugiej połowy siedlczanie przystąpili z dwoma zmianami. Pogoniści od samego początku próbowali odmienić losy meczu, zagrażając bramce olsztynian przeważnie po stałych fragmentach gry. W 54 minucie pięknie z prawej strony piłkę wrzucił Ogrodnik, a Demianiuk szczupakiem nieznacznie minął się z piłką. Pięć minut później dośrodkowywał Demianiuk, a Dawid Dzięgielewski głową nie trafił w światło bramki. W 68 minucie siedlczanom udało się strzelić kontaktowego gola. Krystian Wójcik z rzutu wolnego strzelał na bramkę Piotra Skiby, któremu piłka wypadła z rąk i wturlała się do bramki. Siedlczanie od tej pory do samego końca spotkania walczyli o korzystny rezutlat. Piłka rozgrywana była w większości na połowie rywala, ale goście dobrze się bronili i nie pozwalali na oddanie celnego strzału.

Następny mecz Pogonistów czeka w najbliższą sobotę o 17:00, kiedy to na własnym boisku podejmą Zagłębie Lubin.

27.08.14, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn 1:2 (0:2) Widzów: 1629

Bramki: Krystian Wójcik 68 – Piotr Darmochwał 16, Wołodymyr Kowal 43

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 10. Piotr Kosiorowski, 3. Michał Grudniewski, 2. Tomasz Lewandowski, 15. Jarosław Ratajczak – 27. Michał Ogrodnik, 17. Przemysław Rodak (46, 8. Marcel Gąsior), 11. Adrian Dziubiński (58, 26. Dawid Dzięgielewski), 19. Krystian Wójcik, 99. Paweł Drażba (46, 20. Piotr Krawczyk) – 21. Cezary Demianiuk

Stomil: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna – 22. Roman Maczułenko (81, 9. Irakli Meschia), 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał – 11. Wołodymyr Kowal (68, 8. Piotr Głowacki)

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski 35, Piotr Kosiorowski 61 – Piotr Darmochwał 51, Tomasz Wełna 56, Witalij Berezowśkyj 75, Piotr Skiba 86

33 odpowiedzi

1. To że przyjdzie w końcu porażka to chyba tylko głupca może zdziwić. Natomiast ta porażka to skutek niewykorzystanych sytuacji które BYŁY. Pięć, sześć okazji było naprawdę solidnych. Jesli bramek się nie strzela to się bramki traci. Jednym słowem, szkoda. I bez dramatu. Jest jeszcze bardzo dużo punktów do zdobycia. Ale bez napastnika z prawdziwego zdarzenia będzie duży kłopot. Oby Tataj zaskoczył.

2. Co wy macie z tym tatajem aby tataj wrócił aby odpalił itp. Gość kompletnie tu nie pasuje. Pilkarz przed emerytura przyszedł wzmocnić drużynę nazwiskiem a nie grą. Ani nie ma gazu wybitny technik też z niego żaden. Myślę ze kosmal za czasów 3 ligi lepiej sie prezentował niż Tataj. Szanujmy to co mamy, młody skład perspektywiczny aby się utrzymać ograć na wysokim poziomie. Za jakiś czas można myśleć o czymś dalej jak na razie to i tak duży przeskok dla niektórych z 2 do 1 ligi

3. 1 Połowa tragedia i straszne błędy sędziego, w 2 połowie bardzo dobre zmiany i bardzo dobra gra naszych zawodników na wielku + Kosiorowski, Wójcik, Lewandowski, Grudniewski, Ratajczak i Krawczyk, ale Demianiukowi, to chyba trzeba instrukcję napisać, bo koleś niewie, co to znaczy podać i nie wiem, co on myśli że gra 1 vs 11? Jak on dopada się do piłki to, jak Hart spuszczony ze smyczy.

1. Jeśli uważasz, że Krawczyk zagrał dobre zawody to nie byliśmy na tym samym meczu, facet bojaźliwy, brak pomysłu na grę, dwa przeciągnięte dośrodkowania, zero ale to zero kreatywnej gry jeden na jeden oraz rajdów lewą stroną. Chłopa olała Stal Mielec a gdzie do pierwszej ligi. Nie róbcie mu przykrości i pozwólcie wrócić do Skórca tam jest jego miejsce.

4. Ale tataj juz sie nie nadaje moim zdaniem na 1 lige i nic nie wnosi tak naprawde do zespołu…

5. A demianiuk robi co może ale nie ma doświadczenia i wszystkie dryblingi robi siłą…

6. Brawa za druga polowe, szkoda ze sie nie udalo, ale zimny prysznic sie przyda. Mam troche pretensji do Czarka, niby szarpal do przodu, ale jak zwykle kiwa sie sam ze soba, powinien czesciej podnosic glowe bo czasami ma lepiej ustawionych kolegow, a zamiast podac probuje na sile sam konczyc. A to co dzisiaj wyczynial Kozak w bramce to masakra, pierwsza brama jego. Gdyby wyszedl zdecydowanie to mialby szanse, a on wyszedl i sie cofnal z powrotem. I kolejna sprawa to Rodak, soryy ale nie widze go w pierwszym skladzie. Frycowe zaplacone teraz bedzie tylko lepiej. POGON !!!

7. Nie ma co płakać nad gra czarka. Mecz mu nie wyszedł i tyle. Jak nie jednemu. Ale w każdym meczu walczy i biega za dwóch. Nie zapominajmy po jednym meczu kto najwiecej wiatru w ostatnim czasie robił z przodu. Bo wielu teraz fachowców będzie którzy jak grał dobrze wlazili mu w d… a teraz będą wypominac każdy błąd

8. Panie trenerze, załozenie taktyczne- łapanie na spolone czyli ustawianie linii obrony na 45-50 metrze, tak, tak prawie na połowie boiska to SAMOBÓJSTWO i tak padła druga bramka. Czegoś takiego nigdy nie widziałem a chodzę po tym padole wiele lat dłużej od Pana. Wystarczy jeden szybki zawodnik wbiegający ze środka boiska na piłki wrzucane za plecy obrońcom i jest POZAMIATANE. Niech druga bramka śni się panu po nocach. I zmarnowane sytuacje chociażby Demianiuka.

9. no dobra a co robił bramkarz ?? Jacek Kozaczyński (syn prezesa o tym samym imieniu i nazwisku) ?? 2 bramki na jego konto ewidentnie, do tego brak jakiejkolwiek komunikacji między bramkarzem a obrońcami, i znów powtarzam Kosior na środek na defensywnego zamiast Rodaka, a na prawą stronę ja wiem może Guzka, może tego nowego defensora co go ściągnęliśmy, a może jeszcze można ściągnąć kogoś na prawą stronę, bo Kosior ma wybitnie inklinacje ofensywne i chwała mu za to ale przez to odrywa naszą prawą flankę czy tylko ja to zauważam czy Puzon tego nie widzi ?? wszystkie bramki jakie padły szły lewą stroną Stomilu (czyli złe krycie naszej prawej strony). No i Wójcik na defensywnym pomocniku 2 połowie to chyba jakiś ponury żart, kto jak kto ale Wójo powinien być podwieszony pod napadziora, to wybitnie ofesywny pomocnik. No i na koniec po ki h#j tule tej policji ?? No po co na jeden autokar gości chyba drugie panów mundurach. Czy psom aż tak się nudzi ?? Kto taki mądry nasz komendant czy KW Radom a może komenda w Olsztynie . O problemach z wpuszczaniem kibiców gości nie musze mówić wszyscy widzieli, a kibiców było więcej tylko ta zasrana agencja ma wiecznie coś popsute i np. prawy kołowrotek na sektory D,E,F wogle nie działał (owszem można było wchodzić ale nie działał system i nie odbijał kart więc nie wiadomo kto wchodził). Czy „siedlecki” standard, ale u nas władze mają większy problem tj. jak wchodzić w tyłek nowemu biskupowi niż inwestować w stadion, fajnie się grało pod koniec 2 połowy w pół mroku ?? Ale nie lepiej „50” parafię robić i pomnik na 5 m stawiać kolesiowi co miał może 1,6 m w kapeluszu i się robił u ruskich bo się spieszył na rozpoczęcie kampanii wyborczej a wcześniej zaspał na samolot i chciał nadrobić spóźnienie.

Dziękuje za uwagę, z góry uprzedzam wszystkie negatywne komentarze na mój temat ma głęboko w dupie i h#j mnie one obchodzą, tak uważam i koniec kropka.

1. Idż się lecz człowieku. Tyle osób już Ci to polecało. Masz coś z głową efaster, przemądrzały studenciku.

10. Rodak kopie sie w czoło!!!! Przegrana była prędzej czy pozniej do przewidzenia bo to 1 liga ale niektórzy z piłkarzy bardziej przeszkadzają niż pomagają!!!!

11. Kosior za Rodaka do srodka, Wojcik na lewo za Drazbe, a za Wojcika Gasior. Na prawa obrone Dybiec, Pisarczuk albo Lukasz Wojcik. Co do Kozaka to zero komunikacji z obroncami, najpierw krzyczy moja, a potem sie cofa i nie lapie pilki tylko zostawia obroncy. jest jeszcze chwila zeby poszukac doswiadczonego i pewnego bramkarza bo Junior raz gra dobrze a za chwile wali takie babole, ze to masakra.

1. A czy ty w ogóle wiesz, że 90 minut na boisku musi przebywać młodzieżowiec ? To taki zawodnik który nie ukończył 21 lat. Skoro nie Drażba , to ktoś w podobnym wieku musi grać, A nie taki co tobie pasuje.

12. Wina Kozaka przy pierwszej bramce najpierw wyszedł potem się cofnął.Gra w pierwszej połowie żałosna i te nie wykorzystane sytuacje!!!Kosior zdecydowanie powinien być przesunięty do przodu ma chłopak serducho do gry najlepszy ale sam meczu nie wygra.Rodak to pierwszy HAMULCOWY tej drużyny te jego kółka i przeżuty tragedia jak narazie.Gąsior myślałem że pociągnie grę w drugiej połowie ale potwierdzają się opinnie że najlepiej mu wychodzą podania do tyłu.Drażba już chyba wiadomo dlaczego nie gra w Jagielonii 🙁 Dzięgielewski może chłopak się rozkręci i nie będzie pozorantem jak Więzik .Może w sobotę karta się odmieni miejmy nadzieję

13. do kibic Pogonii kazdy ma prawo do swojej opinii , i guzik kazdego obchodzi twoja opinia , mi sie raczej śmiać chce z tego podniecenia , jak bys zycie mial stracic , to tylko sport a trener i pilkarze to tylko ludzie , raz jakis plan wypala a raz nie ,i po co mieszac polityke , nie kazdy w tym miescie jest kibicem sportowym a raczej malo kto , na mecze przychodzi 2 tysiace ludzi a reszta wolalaby zeby pieniadze z miejskiej kasy szly na cos innego niż sport , bo potrzeb jest mase , zamiast sie cieszyc ze mamy nowy stadion to żleeee i krytyka , a co do Pogonii to walczyć panowie pilkarze , ta liga jest kompletnie nie prxzewidywalna ,Wigry wygrywaja z Zagłebiem a dziś przegrywaja z Chrobrym, rownie dobrze Pogon w kolejnych meczach moze zaskakiwać , jestesmy beniaminkiem i cudow sie nie ma co zaraz spodziewac , a jak se tam uwazasz to nikogo nie interesuje , bo nic mądrego nie napisales takze totalna olewka

1. sorry, może trochę za ostro, ale ostanio mnie zjechali, więc zapobiegliwie napisałem jak napisałem, chciałbym aby Pogoń była wysoko w tabeli, ba moze kiedyś do ekstraklasy awansowała, ale jak patrzę na organizację w klubie, agencji zarządzającej stadionem to mnie krew zalewa, brak oświetlenia to najmniejszy problem, no i jak patrzę na te ilość policji, po co na co, wojna będzie czy jak, na jeden autobus może 50 chłopa, zmęczeni jazdą z Olsztyna jakby nie patrzył ok. 300 km w jedną stronę a policji chyba tylu samo naliczyłem z 10 radiowozów Merc Sprinter a w taki 6-8 spokojnie się zmieści. I ten piach zamist kostki, pół biedy Stomil, bo ich stadion to ruina więc są przyzwyczjeni do spartańskich warunków, ale kibice z Lubina przeżyją chyba szok, jeśli się pojawią .. no nic może kiedyś dożyję czasów, że nasz stadion będzie dokończony w 100 %.

Co do obsady pierwszej 11-tki również uważam, że Kosior powinien iść na środek zamiast Rodaka, a na prawą stronę Guzek, Wójcik Ł. czy ten nowy Pisarczuk ale i obsada bramki powinna być inna ale kogo ?? Budzikura, tego nowego Tobiasza, jak on puszcza gole w rezezwach, jak był Olszewski czy nawet Nerek to by było inaczej, a tak … mamy tylko syna prezesa, do kolesia prywatnie nic nie mam, ba nawet browar mogę z nim wypić, ale uważam, że powinien mieć konkretną konkurencję i w razie błędów powinna być zmiana, nie powinno być tzw. „świętych krów”. Kiedyś Puzona uwielbiałem, ale teraz widać, że boi się postawić prezesowi, jak to zrobił (tak przypuszczam) np. trener Wójcik i dla tego popracował tylko 2 m-ce. A taki Skiba czy nawet Salik och jakbym chciał mieć takich zawodników w składzie ba nawet Wieteszką ze Stalowej Woli mimo wieku bym nie pogardził, bo skłąd buduje się od bramki (tam powinien być najbardziej doświadczony gracz) i dopiero dalej w pole młodsi, a u nas młolat na bramce, a „emeryt” na szpicy, z całym szacunkiem dla Tataja, ale 34 lata na karku ma jakby nie patrzył. Także co złego to nie ja, jak kogoś uraziłem to przepraszam za pprzedni wpis.

14. Na plus jak zwykle Kosiorowski. Polecam przeczytanie czatu z tym zawodnikiem na stronie Pogoni. Można między wierszami pare rzeczy wywnioskować. On chciałby grać po ziemi, tymczasem my zazwyczaj gramy długie piłki na walczącego z 4 obrońcami Demianiuka.
    Jeśli mógłbym cokolwiek doradzić:
    – Czarek ludzie lubią takich harpaganów jak Ty, co żadnej piłki nie odpuszcza, ale do jasnej ciasnej podnieś czasem głowę i jak przepchniesz jednego obrońcę, to zauważ że masz fajnie ustawionego kolegę.
    – Michał Ogrodnik – spróbuj czasem zejść do środka. Nawet za cenę straty w tej konkretnej akcji. Wtedy obrońca nie będzie wiedział, że zawsze schodzisz do prawej nogi i gonisz pod linię końcową.
    Do krytyków Rodaka – chłopak i tak wiele tu osiągnął, nie ma na pewno umiejętności do rozgrywania piłki, zwłaszcza w I lidze. Tymczasem w 1 połowie wyglądało to tak, że Wójcik z Dziubińskim byli schowani, nikt nie pokazywał się do gry, więc wychodził po piłkę Rodak i kończyło się to tak, jak musiało się skończyć.
    Pogoń ma olbrzymi problem na lewej stronie. Ratajczak prochu z grą do przodu nie wymyśli, Drażba i Krawczyk grają dramatycznie słabo, trener ma tu duże pole do wykazania się.
    Pierwsza porażka za nami, teraz będzie tylko lepiej, ale pare osób musi się wziąć ostro do pracy, z trenerem na czele.

15. Trzeba zmian!!! ja proponuje na Zagłębie skład: Kozaczyński – Pisarczuk, Dybiec, Lewandowski, Ratajczak – Ogrodnik, Kosiorowski, Wójcik, Drażba, Demianiuk – Tataj

1. Każda konstruktywna uwaga jest ważna 😉
      ps. gro uwag jest słusznych, chyba nie sądzisz, że Krawczyk to kreatywny grajek ???

16. Do „and” – moze ty w sztabie szkoleniowym powinieneś byc – ca za wiedza, niebanalne komentarze pełne głupot.
    Zajmij sie moze swoją praca, no chyba ze jestes bezrobotny i masz czas na taka analize

1. Heh, mam taką pracę że mogę sobie pozwolić na wielokrotne wchodzenie na tą stronę i komentowanie.
      Nie uważam żebym napisał „komentarz pełen głupot”.
      Jeśli tak uważasz, to wskaż to.
      Mi zależy tylko na dobru Pogoni, nikogo nie potępiam, nie wieszam psów, staram się krytykować konstruktywnie.

17. Faktycznie, nie pierwszy raz komunikacja między bramkarzem a obrońcami jest zerowa ale skoro podobno nawet na treningu nie wolno zwrócić uwagi na komunikację i stresować juniora ( zapewne jest pod szczególna ochroną ) to takie kwiatki wychodza podczas meczu. Nie może być inaczej. I nie będzie. Ile to już razy w meczu powinien wyjść do piłki a robi krok do przodu i zaczyna się cofać? Na komunikację w ogóle nie reaguje. Wprowadza bałagan w obronie. Na tej pozycji z wiadomych względów nie ma konkurencji. Nie ma konkurencji, nie ma postępu sportowego. I dlatego jest taki a nie inny bramkarz. Jesli trener będzie dalej tolerował święte krowy to jego dni są policzone. To panie trenerze jest pierwsza liga i sentymentów nie ma. Tutaj zasada jakoś to będzie nie funkcjonuje jak to było w drugiej śmiesznej lidze. Tutaj grają solidne firmy i słabiak się nie uchowa. Zapłaci pan za to posadą.Chyba że na tej pracy panu nie zależy. Co do drugiej bramki faktycznie to Kosiorowski złamał linię. I powstaje pytanie- kto kazał ustawiać linię tak wysoko? Można. Pewnie że tak, ale wtedy trzeba mieć wszystkich obrońców-sprinterów. Żeby tylko strata tych punktów nie odbiła nam się czkawką na koniec ligi. Są drużyny z którymi MUSIMY wygrywać i Stomil po Wigrach był taką drużyną. Jeśli chce się kombinować z taktyką ( wysoko ustawiona linia obrony ) to mozna to robić jeśli ma się obronę i defensywnych pomocników grających ze sobą bardzo długo i rozumiejących się bez słów. Na moje za dużo kombinacji, za mało zwykłej, prostej piłki nożnej. Forma przerosła treść. No i ta nieszczęsna obsada bramki.

18. do and- z tą twoja konstruktywnością i obiektywizmem to nie tak do końca prawda. Już na poczatku pobytu Lewandowskiego w Siedlcach napisałes że wyróżnia się tylko wzrostem i tym że dużo krzyczy i macha łapami. Dokopałeś mu. Jak teraz wygladasz kiedy Lewy jest zawsze jednym z najlepszych na boisku? Co z twoja konstruktywnoscią? Proponował bym powściągliwość i oceniać piłkarzy po całej rundzie bo to TYLKO ludzie i każdy ma prawo do słabszych dni. Chyba że jest ktoś kto mecz w mecz daje ciała to się prosi o negatyw.

19. Ogladalem skrót meczu. Gdzie tam była linia i kto łapie na spalonego na połowie boiska. To wygladalo tak jakby Lewandowski i Grudniewski nie mogli sie zdecydowac kto ma zaatakowac zawodnika ktory – uwaga, glową gra prastopadlą piłkę. najpierw niby ruszyli, potem staneli. kosiorowski rzeczywiscie byl ostatni, ale on akurat zabieral sie z ropedzonym skrzydlowym w drugą stronę co stoperzy. wydaje mi sie że jeszcze Rataj mógł coś w tej sytuacji uratowac ale jakby sie przestraszył

20. Ciekawy jestem jak Dybiec radzilby sobie na prawej obronie? Jesli nie on to Pisarczuk albo Wojcik, bo o tym ze Kosior potrzebny jest w srodku widza chyba wszyscy procz trenera.

21. Do wszystkich wiedzących najlepiej: ciekawe dlaczego nie rozpisujecie sie jak jak jest remis lub wygrana?!?
    Czy was ciagle krytykują w pracy? Zastanówcie sie jak piłkarze czy trenerzy sie moga poczuć gdyby czytali co niektórych komentarze.
    Jeszcze nie jeden mecz przegrają bo taka jest piłka a kibic jest po to by byc na dobre i złe a nie tylko jak jest DOBRZE.

22. Popieram Pogonistę.Dajcie ludziom spokojnie pracować.Zaufajcie trenerom,oraz osobom odpowiedzialnym za losy Pogoni.Chyba oni chcą najlepiej dla Pogoni.

23. pierwsza bramka to teź nie najlepsze zachowanie Kosiorowskiego. Piłka rzucona za kołnierz Kosiora i się porobiło. Błędy popełniają nawet tacy rutyniarze jak on.

24. Zgadzam się w 100% z pogonistą. wszyscy tylko krytykują – ten winny tamten winny, a z reguły nie mają pojęcia o piłce. Lewandowski za kołnierz przy drugiej bramce nie dostał?, rataj nie dostał?. każdy z obrońców dostał w tym meczu taką piłkę. to jest nieuniknione jak się gra w lini i w dodatku tak wysoko. problem leży we wzajemnej asekuracji. A to czasem szwankuje