Zwycięstwo nie było im pisane

Drugi zespół Pogoni Siedlce rozegrał ligowy mecz z zespołem ŁKS Łódź. Siedlczanie przegrali to spotkanie 0:1.

Mecz został rozegrany na stadionie przy ulicy Prusa 6. Boisko było małe i obu zespołom ciężko było stwarzać udane akcje. W 5 minucie Marcin Zimoń uderzył głową tuż obok bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Staronia. Kilka minut później Bartosz Kaszubowski wygrał pojedynek biegowy z defensorem gości, po czym strzelił na bramkę i golkiper ŁKS-u interweniował z problemami. W 25 minucie Staroń oddał strzał z linii pola karnego, ale to uderzenie było zbyt lekkie. Cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony Arkadiusz Mysona przemierzył z narożnika pola karnego i futbolówka przeleciała minimalnie na poprzeczką.

Na początku drugiej odsłony biało-niebiescy byli zespołem, który przeważał na placu gry. W 55 minucie Łukasz Wójcik uderzył mocno z dystansu, bramkarz sparował piłkę, którą dobijał Daniel Ciechański, jednak swój błąd naprawił Szymon Gąsiński, który obronił to uderzenie. Cztery minuty później Sylwester Buga zacentrował w pole karne, a tam dwukrotnie strzelał Adam Dobosz i dwukrotnie dobrze interweniował golkiper. W 67 minucie siedlczanie nieoczekiwanie stracili gola. Błąd Roberta Pisarczuka, który zgrał dośrodkowaną piłkę klatką piersiową na piąty metr, a tam Aleksander Ślęzak mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził team z Łodzi na prowadzenie. Dziesięć minut później Michał Ogrodnik zacentrował na długi słupek do Wójcika, obrońca Pogoni strzelił mocno i Gąsiński końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. Trzy minuty przed końcem spotkania przyjezdni mogli powiększyć prowadzenie. Przemysław Różycki dośrodkował „16” do nie pilnowanego Staronia, ten uderzył, ale piłka przeleciała obok słupka.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce w sobotę 8 listopada o godzinie 13 na wyjeździe z Omegą Kleszczów.

25.10.14, 14:00 – Siedlce (stadion ARMS)

III liga: Pogoń II Siedlce – ŁKS Łódź 0:1 (0:0) Widzów: 300

Bramki: Aleksander Ślęzak 67

Pogoń II: 34. Mateusz Tobjasz – 4. Robert Pisarczuk, 15. Adrian Zawadka, 6. Marcin Paczkowski, 16. Łukasz Wójcik – 27. Michał Ogrodnik, 18. Sebastian Olczak (46, 9. Sylwester Buga), 13. Kamil Dmowski, 5. Hubert Tomalski (46, 14. Adam Dobosz) – 23. Bartosz Kaszubowski (46, 99. Paweł Drażba), 95. Daniel Ciechański

ŁKS: 26. Szymon Gąsiński – 3. Adrian Filipiak, 2. Szymon Salski, 5. Robert Sierant, 13. Jacek Karbowniak – 21. Kamil Cupriak (84, 16. Dawid Sarafiński), 28. Marcin Zimoń, 20. Aleksander Ślęzak, 23. Tomasz Kowalski (66, 7. Artur Golański), 6. Arkadiusz Mysona (46, 17. Przemysław Różycki) – 11. Łukasz Staroń (88, 8. Adrian Kasztelan)

Żółte kartki: Sebastian Olczak 39, Michał Ogrodnik 89, Robert Pisarczuk 90+2

Sędzia: Przemysław Malinowski (Warszawa)