Nabili Guza Avii

KPS Siedlce wygrał 3:1 z outsiderem ze Świdnika. Nagroda MVP powędrowała w ręce Jakuba Guza, który przez lata był podporą Avii.

Czerwona latarnia ligi ze Świdnika zdobyła w 20 kolejkach tylko 3 punkty, więc będący ostatnio w dobrej formie KPS był zdecydowanym faworytem spotkania. Na początku meczu Avia wyszła na prowadzenie 3:0, jednak siedlczanie szybko wyrównali (5:5), a następnie grając lepiej w każdym elemencie stabilnie budowali przewagę, która na koniec seta wyniosła aż 11 punktów. W końcówce KPS od stanu 19:14 nie poniósł żadnej straty.

Druga partia nie przebiegła po myśli siedlczan. Podopieczni Sławomira Gerymskiego długo prowadzili, ale od stanu 18:18 to Avia popełniła mniej błędów i zakończyła set po swojej myśli, doprowadzając tym samym do remisu. Kolejna odsłona spotkania była wyrównana. Zarówno siatkarze ze Świdnika, jak i siedlczanie nie potrafili przejąć kontroli nad partią. KPS zaliczył dobrą serię od wyniku 21:21. Avia zdołał obronić dwie piłki setowe, ale to nie ona cieszyła się z prowadzenia 2:1.

W czwartym secie KPS mocno zależało na zakończeniu rywalizacji. Siedlczanie wrzucili wyższy bieg po pierwszej przerwie technicznej, a świdniczanie nie byli w stanie nawiązać walki. Wysokiego prowadzenia 21:12 nie udało się dowieźć do końca, ale mecz i tak zakończył się 3-punktowym zwycięstwem KPS.

W środę o 19 w Siedlcach KPS zmierzy się z Caro Rzeczyca.

14.02.15, 18:00 – Świdnik
I liga: Avia Świdnik – KPS Siedlce 1:3 (14:25, 25:21, 23:25, 19:25)
KPS: 2. Jakub Guz, 9. Arkadiusz Żakieta, 10. Jan Fornal, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 16. Tomasz Stańczuk i 17. Jakub Zabłocki (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 4. Karol Butryn, 6. Mariusz Pruski, 7. Łukasz Koziura