Solidnie z Polonią (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń pokonała w meczu kontrolnym III-ligowy MKS Polonia Warszawa 2:0.

Pogoń do spotkania przystąpiła bez m.in. pozyskanego ostatnio Donalda Djoussé, który zmaga się z drobną kontuzją.

Mecz był pod kontrolą wyżej notowanych Pogonistów, którzy panowali nad tym co dzieje się na boisku. W 24 minucie padła pierwsza bramka. Dobrze na 6 metr piłkę dograł Piotr Krawczyk, a Adrian Dziubiński dopełnił formalności i wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Kilkanaście minut później sam Krawczyk podwyższył prowadzenie, dobijając najpierw strzał Dawida Dzięgielewskiego, a potem swój. Dla Czarnych Koszul najlepszą sytuację zmarnował Aleksander Tomaszewski, który z bliska nie trafił do celu.

W drugiej odsłonie goli nie było, ale gra była ładna dla oka. Najlepszą sytuację dla Pogoni miał Krystian Wójcik, który trafił w poprzeczkę. Ponadto mimo kilku groźnych ataków, nie udało się zaskoczyć bramkarza z Warszawy. W zespole Polonii wystąpili Kamil Tomas i Marcin Kluska – wychowankowie siedleckiej Pogoni.

Przez kilka najbliższych dni Pogoń będzie musiała radzić sobie bez szkoleniowca Carlosa Alósa, który wyjeżdża do Hiszpanii z powodu śmierci ojca.

Następny sparing Pogoń zagra 28 lutego, w sobotę o 13:00 w Płocku z miejscową Wisłą.

25.02.15, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – MKS Polonia Warszawa 2:0 (2:0) Widzów: 150

Bramki: Adrian Dziubiński 24, Piotr Krawczyk 37

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior (46, 5. Mateusz Tobjasz) – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec (70, 17. Przemysław Rodak), 17. Przemysław Rodak (46, 2. Tomasz Lewandowski), 15. Jarosław Ratajczak (46, 22. Damian Guzek) – 32. Chirri (46, 27. Michał Ogrodnik), 23. Nico Chietino (46, 6. Marcin Paczkowski), 93. Adrian Dziubiński (46, 8. Antonio Calderón), 13. Kamil Dmowski (46, 19. Krystian Wójcik), 20. Piotr Krawczyk (46, 5. Hubert Tomalski) – 26. Dawid Dzięgielewski (46, 95. Paweł Drażba)

MKS Polonia: (I połowa) 25. Przemysław Kazimierczak – 14. Maksymilian Brzosko, 5. Adam Grzybowski, 4. Grzegorz Janiszewski, 11. Bartłomiej Urbański – 20. Aleksander Giczela, 18. Piotr Augustyniak, 13. Aleksander Tomaszewski, 10. Krystian Pieczara, 3. Przemysław Płacheta – 9. Konrad Cichowski. (II połowa) 25. Przemysław Kazimerczak (70, 30. Tomasz Kucz) – 8. Marcin Bochenek, 4. Daniel Choroś, 17. Grzegorz Wojdyga, 6. Kamil Tomas – 7. Bartosz Niksiński, 14. Grzegorz Arłukowicz, 13. Marcin Kluska, 5. Michał Gwiazda, 3. Igor Jaszczak – 16. Michał Zapaśnik

Sędzia: Kamil Wolski (Siedlce)