Wygrana w trudnych warunkach

Rugbiści siedleckiej Pogoni w drugim zimowym sparingu zanotowali drugie zwycięstwo.

Podopieczni Andrzeja Kozaka musieli poradzić sobie nie tylko rywalem – Budowlanymi Lublin – ale także z trudnym, grząskim boiskiem. Siedlczanie w pierwszej tercji (grano 3×25 minut) zdobyli 14 punktów, ale były to ich jedyne zdobycze punktowe. W dwóch kolejnych odsłonach spotkania wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu Pogoniści wygrali 14:0.

– Mecz był zdeterminowany przez pogodę i grząskie boisko. W naszej grze było dużo błędów, przodów, niedokładności. Kilka punktowych akcji nie udało się zakończyć przez głupie straty piłek – podsumował Adrian Chróściel.

Kolejnym sparingpartnerem siedlczan będzie Skra Warszawa. Do meczu dojdzie za tydzień w stolicy.

14.03.15, 13:00 – Lublin
Sparing: Budowlani Lublin – Awenta MKS Pogoń Siedlce 0:14 (0:14, 0:14)
Punkty: Wierzejski 5 (P), Szupłak 5 (P), Piotrowicz 4 (2 pd)
Pogoń: Michał Wierzejski, Adrian Chróściel, Hubert Wójtowicz, Dawid Dybowski, Rafał Biernacki, Norbert Kargol, Marek Mirosz, Grzegorz Muszyński, Jakub Bobruk, Wojciech Piotrowicz, Mateusz Dąbrowski, Maciej Dzierżanowski, Michał Węzka, Konrad Szupłak, Bartosz Nasiłowski oraz Sebastian Krupa, Paweł Krasuski, Paweł Tokarski, Paweł Narojek, Kamil Łódzki, Paweł Zając, Dawid Rajewski, Piotr Psuj, Adam Dudek

źródło: własne / Pogoń Siedlce; foto: Maciej Sztajnert