W regionie: Zaległy podział punktów (fotogaleria)

W zaległym meczu 19 kolejki siedleckiej okręgówki Victoria Kałuszyn zremisowała z Tygrysem Huta Mińska.

Po remisie z Hutnikiem Huta Czechy w weekendowej kolejce i przy jednoczesnym zwycięstwie Wilgi Miastków Kościelny, klub z Kałuszyna wylądował na dnie tabeli. Victoria zimą sięgnęła po posiłki zza wschodniej granicy, wśród których nie można nie wspomnieć o Iwanie Mołczanowie – pochodzącym z Białorusi byłym piłkarzu II-ligowej Jaroty Jarocin. Tygrys nieco ponad rok temu walczył o awans do IV ligi, który jednak padł łupem Mazovii. W barażach podopieczni Marka Czyżkowskiego musieli uznać wyższość Nadnarwianki Pułtusk. Po udanym sezonie najlepsi piłkarze odeszli z Huty Mińskiej, a klub stał się ligowym średniakiem. To właśnie Tygrys w poprzedniej kolejce uległ wspomnianej wcześniej Wildze, i to aż 0:4.

Od pierwszych minut do zmasowanego ataku przystąpili kałuszynianie. W decydujących momentach defensywa Tygrysa była jednak skoncentrowana na swoich zadaniach. W 16 minucie po rzucie wolnym z 30 metra gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale nie zdołali wepchnąć piłki do siatki z kilku metrów. Chwilę później Tygrys mógł odpowiedzieć bramką, lecz Kamil Walas źle zachował się w sytuacji sam na sam. W 26 minucie niecodziennej rotacji piłce po strzale z wolnego nadał Ryszard Piwek, ale Mirosław Lipka – nie bez trudu – poradził sobie z tym uderzeniem. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Piwek odszukał podaniem Dominika Jarzębskiego, który zmarnował dogodną sytuację. Ostatnie słowo należało do Victy. Strzał głową Mołczanowa po kornerze został jednak zablokowany.

Victoria wyśmienicie zaczęła drugą połowę. W 48 minucie kałuszynianie wyszli na prowadzenie po uderzeniu Łukasza Gągola. Była to trzecia próba gospodarzy w przeciągu kilkunastu sekund. Sytuacja gospodarzy skomplikowała się w 52 minucie, kiedy po drugiej żółtej kartce i czerwonej boisko musiał opuścić Przemysław Gójski. Dziesięć minut później drużyna Michała Artycha mogła przybliżyć się do zwycięstwa, ale gości interwencją na linii bramkowej uratował Bartosz Dróżdż. W 69 minucie Tygrys zdobył wyrównującego gola. Z kornera precyzyjnie dośrodkował aktywny Daniel Kuć, a celnym strzałem z głowy popisał się Piwek. W końcówce obie drużyny bezskutecznie szukały szansy na zwycięstwo. Koniec końców Victoria podzieliła się punktami z Tygrysem.

22.04.15, 17:35 – Kałuszyn

Liga okręgowa: Victoria Kałuszyn – Tygrys Huta Mińska 1:1 (0:0)

Bramki: Łukasz Gągol 48 – Ryszard Piwek 69

Victoria: 1. Mirosław Lipka – 19. Kamil Kubicki (76, 3. Hubert Ławecki), 10. Marcin Śledziewski, 8. Iwan Mołczanow, 18. Igor Madziar – 4. Maciej Abramowski (59, 13. Hubert Abramowski), 6. Przemysław Gójski, 2. Łukasz Gągol, 14. Aleksandr Griniewicz, 9. Dominik Pątek – 7. Roman Giermanienko

Tygrys: 1. Dominik Jerzak – 26. Bartosz Dróżdż, 2. Paweł Gęza, 17. Ryszard Piwek, 4. Bartłomiej Gałązka (62, 14. Karol Hawryluk) – 28. Kamil Walas, 11. Wojciech Bucholc (90, 3. Karol Kowalczyk), 13. Dominik Jarzębski (75, 21. Damian Filipek), 8. Jakub Ochnik, 7. Bartłomiej Gruszczyński (46, 10. Piotr Haber) – 20. Daniel Kuć

Żółte kartki: Przemysław Gójski 31, 52, Iwan Mołczanow 58 – Paweł Gęza 23, Ryszard Piwek 84

Czerwona kartka: Przemysław Gójski 52 (za dwie żółte)

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)