W regionie: Tęcza Korczew rywalem Pogoni II (fotogaleria)

Wczoraj odbyły się spotkania I rundy Pucharu Polski OZPN Siedlce. W spotkaniu Legionu Grębków z Tęczą Korczew lepsi okazali się zawodnicy Tęczy wygrywając 4:2.

Mecz, który odbył się w Kałuszynie lepiej rozpoczęli piłkarze z Grębkowa. Najpierw świetną sytuację zmarnował Michał Klukowski, a za chwilę Paweł Bieniak zgrał piłkę do Michała Sakowskiego, a ten uderzając głową trafił w poprzeczkę. W 9 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadziła Tęcza i zdobyła bramkę. Hubert Wasilewski zagrał do Krzysztofa Wiechy, a ten strzelił tuż przy słupku bramki Przemysława Gadaja. Dwie minuty później Bieniak mógł doprowadzić do wyrównania, lecz uderzył głową nad bramką. W 17 minucie Wasilewski powinien podwyższyć prowadzenie gości, jednak najpierw trafił w słupek, a dobijając trafił w golkipera z Grębkowa. Świetną sytuację trzy minuty później zmarnował Wiecha, kiedy to będąc sam na sam z bramkarzem przegrał pojedynek z Przemysławem Gadajem. Legion robił wszystko by doprowadzić do wyrównania, ale okazje Damiana Wójcika, Pawła Bieniaka i Kamila Niewiatowskiego nie przyniosły gola. W 41 minucie poważny w skutkach błąd popełnił Gadaj, który wybijając piłkę z własnego pola karnego podał do Wiechy, a ten dośrodkowując nabił rękę swojego rywala i sędzia Andrzej Bibik podyktował rzut karny. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Paweł Kruk.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Legionu. W 49 minucie Klukowski w zamieszaniu pod bramką Tęczy strzelił kontaktowego gola. Kilka minut później Niewiatowski otrzymał podanie na wolne pole i będąc sam na sam pokonał Kamila Lewczuka. Szybkie dwa trafienia grębkowian poprawiły morale drużyny i szanse się wyrównały. Dwadzieścia minut przed końcem przypomniał o sobie Wiecha, który ograł obrońcę i zmieścił piłkę pod poprzeczką. Pięć minut potem ponownie Wiecha po rękach golkipera strzelił na 4:2 dla Tęczy i mecz był praktycznie skończony. Legion jednak się nie poddawał i w końcówce walczył o kolejne trafienia. Najpierw Michał Wójcik trafił w słupek, za chwilę Bartosz Wójcik głową minimalnie się pomylił, a Klukowski uderzył obok słupka. W ostatnich sekundach meczu Wiecha mógł jeszcze dobić rywala, lecz w sytuacji sam na sam nie dał rady Gadajowi.

W następnej rundzie Tęcza Korczew zmierzy się z rezerwami Pogoni Siedlce. Mecz pierwotnie zaplanowany jest na niedzielę 9 sierpnia o 17:00, jednak prawdopodobnie termin ulegnie zmianie. Siedlczanie w tym czasie będą jeszcze na obozie w Białym Dunajcu.

02.08.15, 17:00 – Kałuszyn

PP OZPN: Legion Grębków – Tęcza Korczew 2:4 (0:2) Widzów: 60

Bramki: Michał Klukowski 49, Kamil Niewiatowski 58 – Krzysztof Wiecha 9, 70, 75, Paweł Kruk 42 (k)

Legion: 1. Przemysław Gadaj – 22. Michał Walewski, 14. Rafał Milewski, 23. Krzysztof Znamirowski (46, 17. Konrad Kołak), 3. Damian Szymczakowski – 6. Damian Wójcik (65, 10. Mateusz Boruciński), 20. Michał Sakowski (80, 16. Bartosz Wójcik), 5. Michał Klukowski, 11. Paweł Bieniak, 8. Michał Wójcik – 18. Kamil Niewiatowski (60, 7. Paweł Krasnodębski)

Tęcza: 1. Kamil Lewczuk – 4. Patryk Głozak, 8. Paweł Kalinowski, 22. Piotr Jurczak, 5. Konrad Wyczółkowski – 14. Hubert Wasilewski, 24. Tomasz Krawczyk, 3. Robert Woźniak, 10. Paweł Kruk (85, 16. Norbert Hajko), 19. Paweł Stańczewski (64, 7. Marcin Izdebski) – 13. Krzysztof Wiecha

Żółte kartki: Rafał Milewski 23 – Krzysztof Wiecha 45

Sędzia: Andrzej Bibik (Siedlce)