Na chodziarzy można liczyć

Na stadionie łódzkiego AZS-u odbyła się 21 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli mistrzostwa Polski juniorów młodszych w lekkoatletyce. Podczas zawodów nie zabrakło naszych reprezentantów i medali przez nich zdobytych.

Najwięcej powodów do zadowolenia może mieć Emilia Gręziak (WLKS Siedlce-Nowe Iganie), która okazała się najlepszą zawodniczką w konkurencji chodu sportowego na 5 km. Gręziak była zdecydowaną faworytką i odniosła bardzo przekonywujące zwycięstwo. Uzyskała czas 24:18.32 i wicemistrzynię kraju Małgorzatę Cetnarską siedlczanka pokonała o blisko 2 minuty – 26:01.69. Brązowy medal dla Zuzanny Drygalskiej – 26:13.40.

Srebrny medal w konkurencji chodu na 10 km zdobył kolega klubowy Gręziak, Robert Goławski – 49:48.12, którego o 16 sekund wyprzedził Arkadiusz Drozdowicz (Gwda Piła). Trzecie miejsc zajął Michał Wiater (Agros Zamość) – 50:39.15.

Niezłe szóste miejsce w biegu na 800 m zajął Patryk Kocak (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) – 1:56.26. Zwyciężył Patryk Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz) – 1:53.39.

Dziesiąty w skoku w dal był Kamil Głuchowski (Pogoń Siedlce) – 5.84. Piętnaste miejsce w Begach na dystansach 1500 m zajmowali: Jakub Szymański (Pogoń Siedlce) – 4:15.53 i Natalia Sobiczewska (Pogoń Siedlce) – 5:04.07. Piotr Kondej (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) nie ukończył konkurencji skoku wzwyż. W chodzie na 10 km Łukasz Bieniek został zdyskwalifikowany, a Jakub Kużawski (obaj WLKS) nie dotarł do mety.

źródło: własne / PZLA; foto: PZLA