Dobry zwiastun przed ligą (fotogaleria)

W pierwszym i jedynym przedsezonowym sparingu siedleccy rugbiści po jednostronnym meczu wygrali ze Skrą Warszawa.

Mecz z beniaminkiem Ekstraligi rozegrano 3×20 minut. Trener Andrzej Kozak nie miał do dyspozycji kilku zawodników z szerokiej kadry, ale nie mógł narzekać na stan posiadania. Siedlczanie od pierwszej do ostatniej minuty rządzili na murawie. Najbardziej wyrównana była druga tercja, wygrana przez siedlczan tylko 7:0. W kolejnych odsłonach Pogoniści regularnie przykładali, a Piotr Skałecki równie systematycznie wykorzystywał podwyższenia. Ostatecznie siedlczanie wygrali 64:0.

W pierwszej kolejce nowego sezonu Pogoniści podejmą Ogniwo Sopot. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 22 sierpnia o 12:00 na stadionie ROSRRiT.

15.08.15, 12:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
Sparing: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa 64:0 (24:0, 31:0)
Punkty: Mateusz Dąbrowski 15 (3 P), Grzegorz Muszyński 15 (3 P), Piotr Skałecki 14 (7 pd), Bartosz Nasiłowski 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Konrad Szupłak 5 (P), Michał Węzka 5 (P)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski, 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Krasuski, 4. Rafał Biernacki, 5. Marek Mirosz, 24. Norbert Kargol, 7. Maciej Panasiuk, 23. Grzegorz Muszyński, 9./22. Jakub Bobruk, 10. Piotr Skałecki, 11. Przemysław Rajewski, 12. Mateusz Dąbrowski, 13. Michał Węzka, 14. Mateusz Lament, 15. Bartosz Nasiłowski. Grali także: 9. Konrad Szupłak, 16. Andrzej Teodorczuk, 17. Paweł Krzewniak, 18. Paweł Antoszczuk, 19. Kamil Łódzki, 20. Dawid Dybowski, 21. Paweł Zając