Przyszła porażka

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego po sześciu zwycięstwach z rzędu zaznali smaku porażki. Lepszą drużyną od Pogoni II okazały się rezerwy mińskiej Mazovii.

Drużynę na mecz w Mińsku Mazowieckim wzmocnili gracze pierwszej drużyny: Piotr Antoszczuk, Daniel Chyła, Patryk Ciulak, Sebastian Krawczyk i Przemysław Rodak.

W spotkaniu młodzi Pogoniści zaprezentowali się słabo. Już w 11 minucie boisko musiał opuścić Daniel Chyła, który doznał kontuzji mięśnia dwugłowego. Pierwsza bramka padła w 28 minucie. Na strzał sprzed pola karnego prostym podbiciem zdecydował się Jakub Popławski i piłka wylądowała w siatce. Cztery minuty później Mazovia podwyższyła prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym, słupek i skuteczna dobitka byłego Pogonisty Tomasza Grochowskiego dała gospodarzom dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą podopieczni Alana Grabka strzelili trzeciego gola. Faulowany w polu karnym Pogoni był jeden z piłkarzy Mazovii i sędzia podyktował rzut karny, którego skutecznie wykorzystał Daniel Kalinowski. Po przerwie gra wyglądała podobnie, ale padła tylko jedna bramka. Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał strzałem z bliskiej odległości Rafał Słowik i tym samym ustalił wynik spotkania na 4:0. Pogoń w ciągu całego meczu miała kilka sytuacji, ale żadna z nich nie była typową „setką”.

Następne spotkani Pogoni II odbędzie się w sobotę 17 listopada o 17:00 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT. Przeciwnikiem będzie Sęp Żelechów.

Liga okręgowa: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 4:0 (3:0)

Bramki: Jakub Popławski 28, Tomasz Grochowski 32, Daniel Kalinowski 41 (k), Rafał Słowik 79

Mazovia II: 12. Łukasz Stelmaszczyk – 15. Daniel Kalinowski (83, 11, Maciej Lisiecki), 17. Kamil Sawicki, 16. Michał Kozłowski (46, 6. Rafał Słowik), 18. Maciej Radomski – 7. Tomasz Grochowski, 5. Karol Krzyżanowski (86, 21. Piotr Ciszkowski), 4. Krystian Gręziak, 14. Marcin Kowalczyk – 10. Jakub Popławski, 9. Łukasz Gagaska (61, 13. Waldemar Osica)

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 16. Sebastian Szcześniak (68, 28. Paweł Dębała), 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 8. Daniel Chyła (11, 14. Rafał Zin; 76, 26. Bartosz Karczmarek) – 13. Bartosz Szostek, 5. Sebastian Krawczyk, 17. Przemysław Rodak, 7. Dominik Barciak, 95. Patryk Ciulak – 9. Krystian Zbieć (54, 77. Mateusz Wassilow)

Żółta kartka: Karol Krzyżanowski 72

Sędzia: Tomasz Dąbrowa (Siedlce)

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Kamil Sulej