Lany Piątek (fotogaleria)

W Wielki Piątek podopieczni Marcina Tomaszewskiego pokonali Tęcze Stanisławów aż 8:0.

Siedlczanie do spotkania przystąpili wzmocnieni czterema zawodnikami z szerokiej kadry I-ligowca. Ponadto ligowy debiut zaliczyli Jakub Malinowski oraz Dawid Krawczyk.

Strzelaninę biało-niebiescy zaczęli już w 3 minucie. Patryk Ciulak obsłużył podaniem wzdłuż bramki Krystiana Zbiecia, który dopełnił formalności. Trzy minuty później identyczna akcja z udziałem tych samych zawodników ponownie zakończyła się golem. W 7 minucie Pogoń wygrywała już 3:0, a strzelcem został Tomasz Kacprzak po centrostrzale z lewej strony boiska. Na kolejne trafienie kibice musieli czekać do 43 minuty. Wtedy Sebastian Krawczyk uderzył z około 20 metrów i ustalił wynik do przerwy na 4:0.

Po zmianie stron gra również była do jednej bramki. W 57 minucie Ciulak znowu zagrał wzdłuż bramki, tam Łukasz Glanowski skierował piłkę w światło własnej bramki, ale do siatki wpakował ją Zbieć. Siedem minut potem padła szósta bramka, którą wykończył strzałem przy dalszym słupku Ciulak. Za chwilę Sebastian Krawczyk faulowany był w polu karnym i w konsekwencji rzut karny na gola zamienił Dominik Barciak. Kropkę nad i postawił Sebastian Szcześniak, który wykorzystał błąd golkipera Tęczy – Marcina Milerskiego.

LICZBA MECZU

9 – tyle bramek po dzisiejszym meczu ma na swoim koncie najskuteczniejszy z grających aktualnie rezerwistów – Krystian Zbieć

Następne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 3 kwietnia o 16:00. Na własnym boisku podejmie wtedy Watrę Mrozy.

25.03.16, 16:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Tęcza Stanisławów 8:0 (4:0) Widzów: 40

Bramki: Krystian Zbieć 3, 6, 57, Tomasz Kacprzak 7, Sebastian Krawczyk 43, Patryk Ciulak 64, Dominik Barciak 66 (k), Sebastian Szcześniak 76

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 13. Sebastian Szcześniak, 16. Łukasz Wójcik, 15. Paweł Łydkowski, 8. Bartosz Szostek (44, 11. Karol Grochowski) – 95. Patryk Ciulak, 5. Sebastian Krawczyk, 7. Dominik Barciak (69, 23. Dawid Krawczyk), 22. Bartosz Karczmarek (65, 14. Rafał Zin), 19. Tomasz Kacprzak – 9. Krystian Zbieć (65, 26. Jakub Malinowski)

Tęcza: 12. Marcin Milerski – 15. Tomasz Gańko, 2. Sławomir Pszczółkowski (55, 17. Daniel Pszczółkowski), 20. Łukasz Glanowski (83, 41. Robert Kielak), 11. Sylwester Florowski – 4. Dawid Zaperty, 6. Piotr Ryżko, 14. Daniel Matwiejczyk, 7. Jakub Gańko, 19. Mateusz Wieczorek (46, 10. Seweryn Rejmer) – 90. Michał Wojszcz

Żółte kartki: Łukasz Glanowski 28, Tomasz Gańko 74

Sędzia: Łukasz Bibik (Siedlce)