Fatalna druga kwarta (fotogaleria)

W zaległym spotkaniu 14 kolejki siedleckie koszykarki przegrały 49:66 z AZS UMCS Lublin.

PGE MKK zagrał przed własnymi kibicami dokładnie po miesiącu od pamiętnego pojedynku z Wisłą Can-Pack Kraków. Podopieczne Teodora Mollova nie przystępowały do meczu w roli faworyta, ale miały ochotę na sprawienie niespodzianki. W kadrze rywalek znalazła się Marta Jujka, która swego czasu występowała w Siedlcach.

Mecz zaczął się nieźle dla siedlczanek. Po serii punktowej Oksany Mollov gospodynie osiągnęły prowadzenie 10:6. Akademiczki dosyć szybko otrząsnęły się po niemrawym początku i zaczęły dominować na parkiecie. Zwieńczeniem pierwszej kwarty był celny rzut Dominiki Owczarzak za trzy punkty (15:14 dla AZS UMCS). O kolejnej ćwiartce lepiej byłoby w ogóle nie wspominać. Siedlczanki popełniały błąd za błędem, co skrzętnie wykorzystały lublinianki. Przez niemal całą kwartę PGE MKK pozostawał bez zdobyczy punktowych. Dopiero w końcówce – przegranej 19:41 – pierwszej połowy drużyna Mollova obudziła się. Jedynym radosnym momentem drugiej kwarty była trójka Moniki Naczk z połowy boiska w ostatniej sekundzie.

Początek trzeciej kwarty był wyrównany, jednak w jej późniejszych fragmentach ujawniła się wyższość akademiczek. Ostatnia odsłona meczu była udana w wykonaniu siedlczanek, lecz trzeba zaznaczyć, że trener rywalek skorzystał w jej czasie z rezerwowych. PGE MKK przegrał 49:66.

PRZESTÓJ

11 minut, 37 sekund – tyle trwała punktowa niemoc PGE MKK w przeciągu pierwszej i drugiej kwarty.