Bardzo słaby mecz w wykonaniu siedlczan. Młodzieżowcy rozstrzelali Pogoń (multimedia)

Dramat w Siedlcach

W zaległym meczu Nice 1 Ligi siedlecka Pogoń przegrała z Olimpią Grudziądz 1:4.

Do pierwszego składu Pogoni powrócił ostatnio kontuzjowany Marcin Burkhardt. Wychowanek Olimpii Poznań zastąpił Łukasza Wójcika, który usiadł na ławce rezerwowych.

KLUCZOWY MOMENT

Szybko strzelone dwie bramki ustawiły spotkanie w Siedlcach. Najpierw w 3 minucie bardzo ładnego gola z rzutu wolnego strzelił Jakub Łukowski. Uderzenie 20-latka poszybowało wprost w okienko bramki strzeżonej przez Rafała Misztala. Trzy minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Jakub Łukowski, który popisał się celnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Po pół godzinie gry przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Golkipera biało-niebieskich strzałem z dystansu pokonał Karol Angielski. 34 minuta: Daniel Feruga zagrał na wolne pole do Karola Angielskiego, a młodzieżowy reprezentant Polski będąc w sytuacji sam na sam oddał celny strzał i było 4:0.

W drugiej połowie podopieczni Marcina Broniszewskiego wzięli się w garść, ale stać ich było tylko na jedną bramkę. W 63 minucie Robert Janicki dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam Eusébio Bancessi pokonał Jakuba Wrąbla strzałem głową.

W ekipie Pogoni zagrał Tomasz Lewandowski, który w przeszłości był piłkarzem Olimpii Grudziądz.

W najbliższą niedzielę, 9 kwietnia o godzinie 16 MKP Pogoń Siedlce zagra na własnym boisku z Wigrami Suwałki.

05.04.17, 18:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz 1:4 (0:4) Widzów: 1523

Bramki: Eusébio Bancessi 63 – Jakub Łukowski 3, 6, Karol Angielski 30, 34

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 93. Konrad Wrzesiński (74, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński, 18. Marcin Burkhardt (60, 22. Robert Janicki), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (46, 17. Eusébio Bancessi) – 9. Dariusz Zjawiński

Olimpia: 22. Jakub Wrąbel – 25. Damian Ciechanowski, 4. Lukas Klemenz, 94. Arkadiusz Kasperkiewicz, 27. Marcin Woźniak – 99. Damian Michalik (72, 26. Radosław Jasiński), 8. Kamil Kurowski (67, 11. Marcin Smoliński), 6. Adam Banasiak, 20. Daniel Feruga (83, 24. Matic Žitko), 96. Jakub Łukowski – 10. Karol Angielski

Żółte kartki: Piotr Mroziński 87 – Jakub Łukowski 37, Marcin Woźniak 52

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)