Porażka z Podlasiem. Wynik ustalony w końcówce (fotogaleria)

Porażka z Podlasiem. Wynik ustalony w końcówce

Zespół rezerw Pogoni po raz drugi w tym sezonie przegrał z rywalem zza miedzy – sokołowskim Podlasiem. Po bramkach w końcówce, goście z Sokołowa Podlaskiego zwyciężyli w Siedlcach 2:0.

Siedlczanie na mecz wyszli wzmocnieni zawodnikami, którzy nie zmieścili się w autokarze do Głogowa. W środku pomocy wystąpił Daniel Dybiec, zaś na skrzydle Cezary Demianiuk. Ponadto zagrali młodzieżowcy trenujący z pierwszą drużyną. W meczu nie mogli zagrać pauzujący w jedynce Daniel Chyła i Arkadiusz Jędrych, gdyż przekroczyli swój limit w I-ligowych spotkaniach. Przed tą kolejką do rezerw zgłoszony został 16-letni bramkarz juniorów – Marcin Borkowski.

Mecz miał wyrównany przebieg. I jedna i druga strona miała swoje okazje na otworzenie wyniku, lecz brakowało dokładności i skuteczności przy wykończeniu akcji. W pierwszej połowie ze strony Pogoni dobrą okazję stworzył Michał Panufnik, który uderzając głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po zmianie stron działo się więcej. Pierwszą sytuację na gola mógł zamienić Krystian Zbieć, ale będąc w idealnej pozycji uderzył nad bramką. Kilka minut później w to samo miejsce uderzył Panufnik. W 70 minucie w światło bramki nie trafił głową Dominik Barciak po dośrodkowaniu z prawej flanki. W 83 minucie Barciak ponownie chybił, a za chwilę Sylwester Buga po drugiej stronie boiska zmarnował setkę. To był znak, że zespół z Sokołowa Podlaskiego nie złożył broni i będzie walczył o jeszcze bardziej korzystny wynik. W 88 minucie padł gol dla gości. Tomasz Grochowski zagrał wzdłuż bramki, gdzie czekał Piotr Goś i strzałem do pustej bramki dał swojej drużynie prowadzenie. W ostatnich sekundach spotkania wynik na 2:0 ustalił Grochowski ładnie uderzając z okolicy linii pola karnego.

W zespole Podlasia wystąpili byli Pogoniści: Sylwester Buga i Tomasz Grochowski. Ponadto w sokołowskim zespole zagrał trenujący w Pogoni II Piotr Goś.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoń II zagra za tydzień w niedzielę 23 kwietnia o 16:00 z Mławianką Mława w Siedlcach.

15.04.17, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 0:2 (0:0)

Bramki: Piotr Goś 88, Tomasz Grochowski 90+2

Pogoń II: 69. Dawid Boruc – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik, 8. Bartosz Szostek – 25. Paweł Wasiluk (46, 15. Paweł Łydkowski), 7. Daniel Dybiec, 17. Dominik Barciak, 98. Patryk Ciulak (77, 26. Mateusz Kacprzak), 21. Cezary Demianiuk – 9. Krystian Zbieć (60, 34. Patryk Skrzypek)

Podlasie: 1. Konrad Kotowski – 18. Łukasz Buczyński, 9. Hubert Fabisiak, 3. Kacper Komycz (83, 5. Karol Przybyszewski), 6. Daniel Klimczuk – 2. Piotr Goś (90+3, 15. Bartosz Gdula), 14. Tomasz Grochowski, 19. Marcin Siedlecki, 20. Sylwester Buga, 11. Paweł Buczyński (73, 17. Kamil Horowicz) – 7. Mark Charmuszko

Żółte kartki: Daniel Dybiec 32, Sebastian Krawczyk 67, Bartosz Szostek 71

Sędzia: Piotr Woliński (Siedlce)