Triumf na stadionie ROSRRiT. Zwycięskie derby z Mazovią (fotogaleria)

Zwycięskie derby z Mazovią!

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego pokonali na stadionie ROSRRiT Mazovię Mińsk Mazowiecki 2:0 po golach Patryka Ciulaka i Piotra Kurbiela. Tym samym Pogoniści zrewanżowali się za jesienną porażkę w Mińsku Mazowieckim.

Do meczu rezerwy Pogoni przystąpiły wzmocnione zawodnikami, którzy nie zagrali, bądź zagrali mało we wczorajszym spotkaniu ze Stomilem w Olsztynie. W zespole biało-niebieskich zaprezentowali się m.in. Przemysław Frąckowiak, Daniel Dybiec, Łukasz Wójcik, Marcin Burkhardt, Robert Janicki i Piotr Kurbiel.

Początek spotkania należał do przyjezdnych. W 6 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Puciłowskiego Piotr Kurbiel o mały włos, a skierowałby piłkę do własnej bramki. Po kwadransie sytuację bramkową miała Pogoń. Bartosz Karczmarek zagrał do Marcina Burkhardta, a ten sytuacji sam na sam trafił w słupek. Sześć minut później Sebastian Kaczyński z dalszej odległości nie trafił w światło bramki. W 29 minucie piłka trafiła do siatki Mazovii, lecz strzelający Daniel Dybiec był na spalonym.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla biało-niebieskich. Na bramkę uderzył Piotr Kurbiel, piłka odbiła się od słupka, a Patryk Ciulak celnie dobił strzał. Po bramce zawodnicy wykonali „kołyskę” dla dziecka Łukasza Wójcika, które wczoraj przyszło na świat. Chwilę potem akcję Sebastiana Krawczyka z Dominikiem Barciakiem mógł bramką zakończyć Piotr Kurbiel, lecz strzelił wysoko nad poprzeczką. W 53 minucie Mazovia powinna wyrównać. Rafał Słowik znalazł się w sytuacji sam na sam z Przemysławem Frąckowiakiem, siedlecki bramkarz odbił strzał, a całą sytuację wyjaśnili siedleccy defensorzy. Kilkanaście sekund potem znów gorąco było pod bramką Pogonistów. Tym razem Michał Bondara uderzył z woleja i ponownie świetnie w bramce spisał się Frąckowiak. Niecelnym strzałem odpowiedział chwilę potem Dominik Barciak. Od 61 minuty Pogoń musiała sobie radzić w „10”, po czerwonej kartce wprowadzonego cztery minuty wcześniej Pawła Łydkowskiego, który w środku pola niebezpiecznie zaatakował nogą rywala. Mimo gry biało-niebieskich w osłabieniu, na boisku trwał wyrównany mecz. W 66 minucie wynik na 2:0 mógł zmienić Burkhardt, ale potężną bombę posłał minimalnie nad poprzeczką. Dwie minuty później piłka znalazła drogę do bramki. Robert Janicki dośrodkował w pole karne, a Piotr Kurbiel uprzedzając Włodzimierza Lisiewicza wpakował piłkę głową do siatki. W 73 minucie Bondara w sytuacji sam na sam z Frąckowiakiem strzelił wprost w niego, a dobitkę Sebastiana Kaczyńskiego zablokowali obrońcy. Sześć minut później przed szansą stanął Sebastian Krawczyk, jednak przegrał pojedynek z Lisiewiczem. W końcowych minutach meczu dwie okazję stworzyli goście. Najpierw Jewhen Romanow z ostrego kąta nie trafił w bramkę, a za moment po dośrodkowaniu Dawida Mataka Michał Bondara piętą strzelił tuż obok słupka.

W zespole Mazovii zagrał były Pogonista – Jarosław Krajewski. Trenerem Mazovii jest Robert Gójski, a trenerem bramkarzy Dariusz Adaśko. Obaj w przeszłości występowali w klubie z Siedlec.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra za tydzień 7 maja o 11:00 w Siedlcach z Czarnymi Węgrów.