Zapaśnicza olimpiada zakończona. Medale siedlczan w różnych odcieniach

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży przyniosła zapaśnikom WLKS Siedlce-Nowe Iganie trzy medale.

W Drzonkowie w dniach 30 kwietnia – 2 maja o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach walczyły kobiety. Wśród nich było pięć zapaśniczek WLKS. Dwie z nich stanęły na podium!

W kat. 43 kg srebrny krążek wywalczyła Karolina Urban. W walce finałowej siedlczanka musiała uznać wyższość Marty Kruszkiewicz (Suples Kraśnik). Trzecie miejsce i brązowy medal w kat. 65 kg stał się udziałem Magdaleny Kisielińskiej.

Pozostałe zapaśniczki WLKS zajmowały dalsze lokaty. Siódma była Elwira Sprzonczak (kat. 46 kg), jedenasta Magdalena Sasim (kat. 70 kg), natomiast czternasta Katarzyna Pachnik (kat. 49 kg).

WLKS Siedlce-Nowe Iganie w klasyfikacji zespołowej zajął szóste miejsce na 52 kluby uczestniczące w olimpiadzie. Zwycięzcą została Slavia Ruda Śląska.

Po zakończeniu zmagań dziewcząt, do rywalizacji o medale OOM w stylu wolnym przystąpili chłopcy. Jedynym startującym zawodnikiem WLKS był Adrian Gorczyca (na zdjęciu). Siedlczanin należał do faworytów kat. 46 kg i po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Adrian w stawce dziewięciu zawodników okazał się najlepszy. W finale pokonał Dawida Dąbka (Wiatr Wołów) i mógł odebrać złoty medal.

źródło: własne/ sportzona; foto: drzonkow.pl